Duket gur i rëndomtë, por këtij burri i ndryshoi komplet jetën

95
0

Një gur i gjetur në rrugë do t’i ndryshonte tërësisht jetën një burri nga Tajvani.

Ai e gjeti atë në anë të rrugës duke ecur dhe duke kuptuar se ishte një gurë i veçantë, e dërgoi tek një mjeshtër i gurëve të çmuar.

Ai zbuloi se bëhej fjalë për një smerald të shtrenjtë.

Guri, në dukje pa vlerë, tani kushton rreth 500 mijë dollarë dhe i ka ndryshuar komplet jetën pronarit të ri.

Ngjarja të tilla ndodhin një herë në disa milion, megjithatë është momenti që të fillojmë të tregohemi të kujdesshëm se çfarë shohim rrugës./tesheshi.com/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here