Ballina Shëndetësi Dy këshilla për ruajtjen e shëndetit gjatë Ramazanit!

Dy këshilla për ruajtjen e shëndetit gjatë Ramazanit!

59
0

Muaji i Ramazanit për besimtarët myslimanë është thuajse në fund.

Më poshtë dy këshilla si të qëndroni të shëndetshëm gjatë kësaj kohe

Merrni mjaftueshëm lëngje

Për të shmangur dehidratimin, që mund të shkaktojë edhe marramendje, duhet të konsumoni sa më shumë pije. Hani supë, dhe ushqime të tjera të lëngshme. Natyrisht përveç ujit, lëngje mund të merrni edhe nga trangujt dhe shalqiri.

Mos qëndroni pa gjumë

Gjumi luan rol të rëndësishëm për agjërim të shëndetshëm, pasi mungesa e tij mund të ndikojë në paraqitjen e përditshme dhe aftësinë për t’u përqendruar. Të rritur duhet të bëjnë nga gjashtë deri në tetë orë gjumë./Kosova Post/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here