Dy shtetas turq humbin jetën nga COVID-19 në Belgjikë

Mos i humb

120 mijë punëtorë mund të mos paguhen këtë muaj ose të marrin gjysmë page

Përhapja e koronavirusit në Kosovë ka nisur që t’i tregojë efektet e para edhe në ekonominë e vendit. Mbi 10 milionë euro...

Limaj: Zgjedhjet duhet të shmangen, Nisma mund të jetë pjesë e qeverisë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur pas takimit që ka pasur me presidentin Thaçi, për t’u konsultuar me të për...

Ngritet flamuri i Maqedonisë së Veriut para selisë së NATO-s në Bruksel

Me intonimin e himnit të Maqedonisë së Veriut para selisë së NATO-s në Bruksel është ngritur flamuri i vendit, (AA).

Nga nesër librari, kancelari e gomisteri do të jenë të hapura

Teka masat kundër përhapjes së CoVid-19, për njerëzit janë shtrënguar dhe tashmë lejohet që vetëm një person të lëvizë nga shtëpia me...

Dy shtetas turq në Belgjikë kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19).

Lajmi u bë i ditur nga kreu i degës belge të Unionit të Demokratëve Ndërkombëtarë (UID), Basir Hamarat, i cili tha se shumë turq janë duke u trajtuar në qytetin Genk.

Belgjika ka më shumë se 3.700 raste të konfirmuara dhe 88 vdekje nga virusi.

Pas shfaqjes në qytetin kinez Wuhan dhjetorin e kaluar, koronavirusi, i njohur zyrtarisht si COVID-19, është përhapur në të paktën 168 vende dhe rajone, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me qendër në SHBA.

Në gjithë botën janë konfirmuar 381.293 raste, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 16.500. Ndërkaq, mbi 101.000 njerëz janë shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...