Dyqani lundrues! Risia e Apple-it në Singapor

Mos i humb

Francë, hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës Putin-Macron

Në Francë kanë filluar hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës telefonike mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe presidentit francez,...

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

OnePlus është vendosur si një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonave inteligjentë me çmime të përballueshme. Samsung kishte...

Maqedonia e Veriut paketë të re ndihmash për pandeminë, ja kush përfiton

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev paraqiti paketën e katërt të masave ekonomike kundër krizës së koronavirusit që përfshin ndihma në dhjetra fusha, sidomos...

Më herët se çdo vit/ Nis vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: Kemi siguruar 368 mijë doza, do të jenë falas për grupet e rrezikuara

Ka nisur sot programi i vaksinimit kundër gripit, pjesë e planit të vjeshtë-dimrit të autoriteteve shëndetësore siç deklaron MSH për të minimizuar...

Fansat e Apple-it dhe entuziastët e fotografive iu drejtuan Marina Bay-t, në Singapor, të enjten, për hapjen e një dyqani të ri; i pari dyqan i Apple-it që qëndron mbi ujë.

Ndërtesa, që më herët ishte një klub nate, është një kupolë xhami që duket sikur pluskon mbi ujë, me në sfond, panoramën ikonike të Singaporit. Klientët që shpresojnë të hyjnë në dyqan,  në ditën e hapjes, janë detyruar të rezervojnë një vend në avancë, me një numër të kufizuar njerëzish që do të lejohen brenda për shkak të masave të marra për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Vizitorët janë të shumtë dhe nuk e fshehin entuziazmin e tyre. Për ta, mundësia për të hyrë në një dyqan kaq të rrallë, me një projekt mahnitës, është unike.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht...

Akuza për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor/ GJKKO lë në fuqi pezullimin e zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi

GJKKO ka lënë sot në fuqi masën e pezullimit për Artan Shkëmbin, zv.drejtori i Operacionit Forca e Ligjit, pas akuzave për korrupsion...

Raporti i BERZH: Brenda 2020 ekonomia shqiptare bie me 9%. Ja sa parashikohet rimëkëmbja për 2021

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim parashikon që për 2020 ekonomia shqiptare do të pësojë një goditje të fortë duke rënë me...

Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të të Moshuarve: T’iu rriten menjëherë dhe ndjeshëm pensionet!

Në Ditën Ndërkombëtare të të Moshuarve, Presidenti Ilir Meta thekson se kjo shtresë e shoqërisë ka nevojë për mirënjohje, respekt dhe vlerësim,...

Hysni Gucati sot paraqitet në Speciale

Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. Kryetari i Organizatës...