E shijshme edhe për iftar, supa e ftohtë që do t’ju freskojë në këtë sezon!

212
0

Këtë supë të ftohtë mund ta konsumojmë si pjatë të parë dhe për ta bërë më të freskët mund ta shërbejmë me një ose dy kubikë akull. Do të jetë një zgjidhje perfekte për darkat verore.

Përbërësit për 4 persona:

2 kunguj

2 kastravecë

500gr kos i bardhë i trashë

2/3 degë koriandër e freskët ose kopër e freskët

2/3 degë mente e freskët

pak spec i kuq pluhur

4 lugë gjelle vaj ulliri

kripë, piper

Përgatitja:

  1. Kungujt, të larë dhe të ndarë në copa të mëdha, i vëmë të ziejnë në tenxhere me ujë të kripur

për 5 minuta nga momenti kur merr valë uji. Më pas e kullojmë kungullin dhe e lëmë të ftohet.

  1. Qërojmë kastravecin dhe e ndajmë në copa të vogla.
  2. Në mikser punojmë: copat e kastravecit, kosin, vajin e ullirit gjethet e mentes dhe koriandrës.

Shtojmë kungullin që tashmë është ftohur, një majë thike spec të kuq pluhur, pak kripë e piper.

Supa është gati. E shërbejmë menjëherë./tesheshi.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here