Edi Rama në Katar: Bashkëpunim në turizëm e infrastrukturë

49
0

Kryeministri i vendit, Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Katar me ftesë të Emirit Tamim bin Hamad Al Thani. Shefi i qeverisë u prit në një ceremoni të posaçme zyrtare, ndërsa aty po marrin pjesë  edhe personalitetet të larta të vendeve të ndryshme të botës.

Kryeministri Rama u prit në një takim të veçantë nga Emiri i Katarit, Sheiku Tamim bin Hamad Al Thani.

Gjatë takimit, bashkëbiseduesit vlerësuan marrëdhëniet e mira mes dy vendeve si dhe shprehën angazhimin e tyre për të thelluar bashkëpunimin në fusha me interes të ndërsjellë, kryesisht në turizëm dhe infrastrukturë. Gjithashtu, zhvillimi i  turizmit dhe i tregtisë së ndërsjellë, u theksua si prioritet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here