Egjipt, nga koronavirusi vdesin dy gjeneralë të ushtrisë

Mos i humb

Manastirliu në Rinas: Mbërrijnë 8 ton materiale të mbrojtjes personale për stafet mjekësore

Tiranë- Ka mbërritur edhe një sasi prej 8 ton mjetesh të mbrojtjes personale për stafet mjekësore, për t’u shpërndarë në të gjithë...

Kryqi i Kuq i bën thirrje Izraelit të zvogëlojë numrin e të burgosurve palestinezë

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq (ICRC) i ka bërë thirrje Izraelit që të zvogëlojë numrin e të burgosurve palestinezë në burgjet...

Greqia kalon ligjin, 32 milion euro ndihmë për mediat/ Kush është në shtëpi prej 1 marsit, pagë 800 euro

Qeveria greke ka gati hapat konkrete për të ndihmuar mediat e vendi me një plan konkret. Lajmi konfirmohet nga sekretariati i shtypit...

Shënohet viktima e katërt nga virusi Korona

Sot në mëngjes vdiq një tjetër person nga virusi korona. Ajo është një grua 66 vjeçare nga Struga. Sipas anketës së epidemiologëve,...

Të paktën dy gjeneralë të ushtrisë kanë vdekur nga koronavirusi në Egjipt në më pak se 24 orë.

Sipas të përditshmes Youm 7, për të cilën bëhet e ditur se është e afërt me regjimin egjiptian, Gjeneral Major Shafia Abdel Halim Dawood është oficeri i dytë i lartë i ushtrisë i cili vdiq nga koronavirusi.

Më herët, e përditshmja Al-Ahram raportoi se një oficer tjetër i ushtrisë, i identifikuar si Gjeneral Major Khaled Shaltout, i cili po merrte pjesë në operacionin e sterilizimit mbarëkombëtar, vdiq për shkak të koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë e Egjiptit dje njoftoi se numri i përgjithshëm i vdekjeve është 14. Përmes një kumtese, ministria informoi se ka 33 raste të reja të konfirmuara, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 327. Në kumtesë thuhet se 56 persona janë shëruar nga sëmundja.

Koronavirusi i ri, i njohur zyrtarisht si COVID-19, u shfaq për herë të parë në qytetin kinez Wuhan në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa sipas të dhënave të universitetit amerikan Johns Hopkins, ai është shpërndarë në më shumë se 169 shtete dhe rajone.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka shpallur sëmundjen pandemi botërore.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...