Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Mos i humb

Rama takon sot për herë të dytë opozitën parlamentare

Kryeministri Edi Rama ka pranuar takimin me opozitën parlamentare. Ai do të takojë sot për herë të dytë Murrizin,...

Arkeologët studiojnë veprat e sekuestruar sot nga policia: Nuk i përkasin Apolonisë, mund të jenë vjedhur në…

Pas arrestimit të tre personave nën akuzën e trafikimit të veprave të artit, arkeologët thonë se dy objektet nuk janë pjesë e...

Basha pret në takimin ambasadorin e Gjermanisë

Ambasadorët duket se i janë rikthyer takimeve në selinë e PD. Ambasadori gjerman Peter Zingraf ndodhet tashmë në selinë...

Johnson dhe Merkel bisedojnë për marrëdhëniet pas Brexit dhe për Libinë

Në një deklaratë nga Zyra e kryeministrisë britanike thuhet se Johnson dhe Merkel zhvilluan një bisedë telefonike. Liderët u...

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12 për qind gjatë luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Lagarde duke iu përgjigjur pyetjeve të rinjve gjatë një aktiviteti në Frankfurt të Gjermanisë, deklaroi se skenari “i moderuar” i BQE-së për rritje ka skaduar.

“Skenari i rritjes do të jetë ndërmjet shkallës së mesme dhe ashpër” u shpreh ajo, duke njoftuar se ekonomia e Eurozonës do të tkurret për 8 deri 12 për qind për shkak të COVID-19.

Nga BQE më parë kishin njoftuar se tkurrja në fjalë do të jetë mes 5 deri 12 për qind.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Procedohen penalisht 4 persona në Durrës shisnin telefona pa lincensa.

Katër tregtarë në Durrës janë proceduar penalisht pasi shisnin telefona e aksesorë të tjerë pa licencë dhe dokumentacion përkatës.

Serbi : Vuçiç tërhiqet nga planin për vendosjen e orës policore në vend

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u tërhoq nga plani për të zbatuar një bllokim të dytë mes rritjes së rasteve të koronavirusit, pasi...

Yuri Kim: U shpëtuan qindra hebrenj nga vdekja e sigurt, histori frymëzuese e besës shqiptare

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka marrë pjesë në përurimin e memorialit të parë për holokaustin në Tiranë. Kim thotë...

Kosovë : Qeveria e konsideron të panevojshëm Projektligjin për Pandeminë, të iniciuar nga Vjosa Osmani

Kabineti Qeveritar e ka e ka cilësuar si të panevojshëm hartimin e ligjit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, inicimin e së...

Arrestohet në pikën kufitare të Morinës Maqedonasi në kërkim ndërkombëtar

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet nga Policia e Shtetit. Bëhet fjalë për një 37 vjeçar maqedonas të shpallur...