Ekonomia e Kinës rritet me 3,2 për qind në çerekun e dytë të vitit

Mos i humb

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...

Liban, në Bejrut shpallet gjendje e jashtëzakonshme dyjavore

Pas shpërthimit të ndodhur dje në portin e Bejrutit në Liban, Këshilli i Lartë i Mbrojtjes shpalli gjendje të jashtëzakonshme dyjavore në...

Pjerin Ndreu kundër aktit normativ, mbështet pronarët e lokaleve

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu del kundër aktit normativ të qeverisë për ndalimin e organizimeve të dasmave në lokale për...

Trump zotohet të padisë shtetin e Nevadës për votimin me postë

Presidenti amerikan Donald Trump u zotua sot të ndërmarrë veprime juridike pasi të dielën shteti i Nevadës miratoi projektligjin për të lejuar...

Ekonomia e Kinës e cila u tkurr me 6,8 për qind në çerekun e parë të vitit për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), në çerekun e dytë u rrit me 3,2 për qind.

Byroja Kombëtare e Statistikave të Kinës njoftoi se në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) në muajt prill, maj dhe qershor ka treguar një rritje prej 3,2 për qind.

Prodhimi industrial në këtë periudhë është rritur për 9 në 1.000 ndërsa sektori i shërbimit dhe degët e industrisë sekondare shënuan rënie nga 1,6 për qind.

PBB në 6 muajt e parë të vitit është rritur me 1,6 për qind duke arritur në 45,66 trilionë yuan (rreth 6,53 trilionë dollarë).

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit

Arjan Baci është administratori i caktuar shtetëror i pasurive të sekuestruara të biznesmenit dhe aksionerit Ylli Ndroqi. Mësohet se Baci do të...

Në ‘luftë’ prej 1949/ Izraeli ndihmon armikun në ditët e vështira, dërgon mjekë në Liban

Që prej vitit 1949 nuk kanë një marrëdhënie diplomatike, madje e konsiderojnë njëra- tjetrën armike, e megjithatë në këtë situatë të vështirë...

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë

Turqia do të dërgojë ndihmë mjekësore në Venezuelë në kuadër të një marrëveshjeje bilaterale midis dy vendeve. Sipas një...

Si Të Përballesh Me Simptomat Fizike Të Ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës...

Tropojë/ Punonjësi shkoi në spital pa shenja jete, arrestohet pronari i biznesit ku punonte

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan shtetasin Sh. M., 48 vjeç, banues në fshatin Bujan, pronar i...