Elvis Naçi dhuron 5 mijë euro për gruan që humbi fëmijën pas aksidentit, jeta e saj në rrezik!

Mos i humb

KQZ shtyn për në janar kërkesën për referendum

KQZ ka shtyrë kërkesën për referendum për sistemin zgjedhor të dorëzuar nga 12 aktivistë të shoqërisë civile për në janarin e 2021.

Në Meksikë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 447 raste të vdekje nga Covid-19

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë numri i të vdekurve si pasojë e infektimit me koronavirus është rritur në 9.044.

Ambasadori i Gjermanisë i kërkon Hotit të vazhdojë të qeverisë me standardet e vëna nga Kurti

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt thotë se presin nga qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin që të vendosë standarde...

Qeveria paralajmëron masa të reja nëse Serbia nuk ndryshon qasjen kundrejt Kosovës

Ditë më parë Qeveria ka vendosur reciprocitetin kundrejt mallrave serbe që hynë në Kosovë. Ky vendim erdhi si mungesë...

22 vjeçarja që po lufton me jetë pasi u godit nga një kamionetë përderisa ishte duke ecur në trotuar ajo humbi foshnjën e vetë dhe ka nevojë për trajtim mjekësor jashtë Kosovës.

Për t’u shëruar ajo duhet transferuar në Tiranë apo Shkup, kësisoj ka nevojë edhe për mjete financiare.

Për të ndihmuar 22-vjeçaren teologu, nga Shqipëria Elvis Naçi, bashkë më fondacionin ‘Firdeus’ ata kanë dhuruar 5 mijë euro.

“Vëllezër dhe Motra kam folur me Familjaret e motres tone Taunita nga Kosova qe eshte aksidentuar rende, shpresat per jeten e saj jane rritur, ne ndihmuam 5 mije euro me Fondacionin Firdeus, ka nevoje per me shume, te behemi bashke te shpetojme nje jete! Zoti e sherofte sa me shpejte dhe Familjareve i dhente durim. Amin”, ka shkruar Naçi në llogariën e tij në Facebook.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ambasadori i Gjermanisë i kërkon Hotit të vazhdojë të qeverisë me standardet e vëna nga Kurti

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt thotë se presin nga qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin që të vendosë standarde...

PostCovid-Turqia rikthen fluturimet ajrore me 40 shtete në qershor

Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete në muajin qershor, dhe deri më tani ka arritur marrëveshje paraprake me...

Covid-BE i dhuron 300 milionë euro Gavi-t për të vaksinuar fëmijët

Komisioni Evropian është i përkushtuar të dhurojë 300 milion euro gjatë pesë viteve të ardhshme për të vaksinuar qindra miliona fëmijë në...

Kurti shkon në shesh për ta nënshkruar peticionin, si kryetar i VV-së kërkon sërish zgjedhje

Kryetari i Vetëvendosjes dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po vazhdon të kërkojë zgjedhje të reja në vend. Ai...

Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti

Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.