Emigrantët kthehen në këmbë/ Pritje e gjatë në kufi për një automjet transporti

Mos i humb

​Ferizaj me të gjitha xhamitë e dezinfektuara

Komuna e Ferizajt ka bërë të ditur se ka përfunduar dezinfektimi i 51 xhamive në këtë komunë si pjesë e masave parandaluese...

Pallati Mbretëror i shqetësuar, kamerieri i mbretëreshës Elisabeth me koronavirus

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike “The Sun”,...

T’iu falenderohemi mantill bardhëve , bukë pjekësve, farmacistëve, policëve e mediave dhe të gjithë të angazhuarit në këtë situatë kulmore.

Faleminderit T’iu falenderohemi mantill bardhëve (që nuk I kemi vlerësuar aq sa duhet), bukë pjekësve, farmacistëve, policëve e mediave dhe të gjithë të...

VV-ja e prerë: Thaçi le të mendojë datën e zgjedhjeve, nuk dërgojmë emër për Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje po i kërkon Presidentit Thaçi që të mendojë datën e zgjedhjeve në vend se të kërkojë emra për kryeministër të...

210 persona kanë hyrë në Shqipëri përmes pikës së kalimit kufitar të Kapshticës gjatë 24 orëve të fundit.

Por, ndërsa përfundimi i afatit të Shengenit apo arsye të tjera janë shqetësimi kryesor i këtyre emigrantëve për ta nis një tjetër vështirësi.

Mungesa e transportit i detyron ata të qëndrojnë në mes të të ftohti dhe të pasigurt për momentin e mbërritjes së tyre në destinacion.

Emigrantët udhëtojnë me taksi deri në doganë dhe më pas hyjnë si këmbësorë në shtetin tonë, ku pas procedurave nga shëndeti publik në shtetin tonë, ku pas procedurave nga shëndeti publik këta të fundit ju kërkojnë të vetëizolohen për 14 ditë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Shkenca shpjegon: Si penetron dhe godet koronavirusi organizmin

COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi, në shumë raste kalon pa shfaqur simptoma. Por në një pjesë të mirë...

Mësoni të piqni pogaçe të shijshme me sodë bikarbonati

Me ndihmën e udhëzimeve do të gatuani pogaçe të shkëlqyeshme të cilën familjarët tuaj do ta adhurojnëPër të dalë pogaçja e mirë,...

Asnjë i burgosur në Burgun e Mitrovicës nuk është me koronavirus

Departamenti Shëndetësor i Burgjeve pranë Ministrisë së Shëndetësisë njofton se asnjë i burgosur nuk është i prekur me COVID-19.

Qeveria emëron bordet e disa ndërmarrjeve publike

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka thirr mbledhjen korresponduese (mbledhja...

Kosovë, me një rast të ri, rritet në 126 numri i të infektuarve me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar edhe për një rast të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19),...