Erdoğan: A ka drejtësi në Arakan, Libi, Palestinë dhe në Kuds

54
0

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot në Ankara deklaroi se “ndarësit e drejtësisë në botë vetëm se mashtrojnë njerëzimin”.

“A ka drejtësi në Arakan, Libi, Palestinë dhe në Kuds?”, tha Erdoğan.

Erdoğan më tej shtoi se “struktura që pretendon se bota nuk është më e madhe se pesë anëtarë të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe ku e gjithë bota ia lë marrjen e vendimeve një vendi, nuk mund të jetë e drejtë”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here