Erdogan bisedë telefonike me Stoltenberg

Mos i humb

Osmani: 17 shkurti i 2008-s është i pakthyeshëm dhe Republika e Kosovës është e përhershme

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne në nder të 12-vjetorit të Pavarësisë. Nën udhëheqjen e kryetares Vjosa Osmani, Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë...

Dy urat e Stambollit dhe kulla në Ankara ndriçohen me ngyrat e flamurit të Kosovës

Stamboll Në kuadër të përvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, dy urat në Stamboll, "Fatih Sultan Mehmet" dhe "Yavuz Sultan Selim", si dhe kulla...

Facebook t’i përshtatet BE-së/ Kërkesa e Brukselit për rrjetin social

Komisioneri i BE-së për Industrinë, Thierry Breton, tha se është Facebook ai që duhet të përshtatet me standardet e Evropës dhe jo e anasjellta. Ai...

Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me liderët Macron dhe Merkel

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij francez Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane...

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Në bisedën të cilën janë vlerësuar edhe fjalët e zëdhënësit të koalicionit ndërkombëtar kundër DEASH-it në lidhje me formimin e “Forcës së Sigurisë Kufitare” në veri të Sirisë, Erdoğan ka theksuar se kurrë nuk do të pranohet një forcë e tillë që parashikohet të veprojë nën komandën e SDG-së, e cila është nën drejtimin e organizatës terroriste PYD/YPG./Rtv islam/

- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë, patjetër lexojeni këtë tekst!

Nëse keni njolla të bardha në dhëmbë madje përherë – është shenjë për t’u brengosur, thonë stomatologët Fjala është...

Kur jemi duke fjetur mund të mësojmë një gjuhë të huaj, e pohon shkenca

Ndërsa ne nuk mund të punojmë ose gatuajmë saktësisht në të njëjtën kohë, truri ynë është shumë aktiv teksa jemi në gjumë

Kaçamak me kërpudha

Për kafjall, darkë, por bën edhe për drekë… Kurdo që ta përgatitni, këtë ushqim do ta pëlqeni menjëherë! –...

Si të kuptoni nëse dikush ka hapur email-in që i keni dërguar

Për dallim nga mesazhet me tekst, të cilat vijnë me njoftimin kur lexohet mesazhi, të dish nëse një person ka lexuar apo...