Erdogan bisedë telefonike me Trump

Mos i humb

Spanja konfirmoi 769 vdekje të reja nga koronavirusi

Spanja sot regjistroi 769 vdekje për shkak të koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit, që është shifra më e lartë për një...

BE shpall vendimin zyrtar për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian (BE) njoftoi vendimin zyrtar për të filluar negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, (AA).

Kurti : Do të vazhdojmë si qeveri në detyrë

Kryeministri në detyrë  i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për rrëzimin që iu bë mbrëmë nga parlamenti i Kosovës nga një mocion...

LDK-ja bëhet bashkë me PAN-in, pritet ta shkarkojnë Kurtin

Sot do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës për shkarkimin e Qeverisë Kurti. Kuvendi i Kosovës sot mban...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump.

Në një njoftim për media nga qendra për shtyp e presidencës turke thuhet se gjatë bisedës telefonike të zhvilluar sot, Erdogan dhe Trump theksuan rëndësinë e ndjekjes së çështjeve të samitit të NATO-s dhe shkëmbyen mendimet në lidhje me Sirinë.

Erdogan uroi suksese për samitin mes presidentit të SHBA-ve Trump dhe atij të Rusisë, Vladimir Putin në Helsinki, duke vënë theksin mbi rëndësinë e këtij takimi.

Gjatë bisedës u theksua se zbatimi i udhërrëfyesit të përbashkët për çështjen e Munbixhit do të ofrojë kontribut të rëndësishëm në bashkëpunimin për zgjidhjen e çështjes së Sirisë.

Në bisedë, ku temë e diskutimit ishin edhe çështjet gjyqësore në mes të Turqisë dhe të SHBA-ve, presidenti turk dhe ai amerikan  konfirmuan vendosmërinë e tyre për zhvillimin e mëtejmë të bashkëpunimit dypalësh në çdo fushë./Rtv Islam/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...