Erdoğan dhe Putin zhvilluan bisedë telefonike për situatën në Idlib

Mos i humb

Turqi, numri i të vdekure nga koronavirusi rritet në 30

Turqia ka konfirmuar nëntë vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 30,...

Pandemia e Covid-19 izolon një të tretën e popullsisë në botë

Koronavirusi vazhdon të kërcënojë globin me 420 mijë raste të raportuara tashmë në total dhe rreth 20 mijë viktima.

Manastirliu: Do të ngremë një spital të ri karantinë brenda 20 ditëve

Ministrja Manastirliu gjatë konferencës online të qeverisë tha se po bëhen gati të ngrenë një spital karantinë brenda 20 ditëve të ardhshme....

Apeli i IKSHP-së: Shikoni çka po ndodhë në Evropë, ju lutemi qëndroni në shtëpi

IKSHP me anë të një komunikate për media kanë thënë se në Prishtinë po vërehen dalje masive në orët e lira të...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin zhvilluan një bisedë telefonike lidhur me tensionet në Idlib të Sirisë,  (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Kremlini, thuhet se në bisedën telefonike mes presidentëve Erdoğan dhe Putin është diskutuar kriza në Siri, gjegjësisht situata e përkeqësuar në rajonin e deeskalimit në Idlib.

“Në bisedë u theksua rëndësia për zbatimin e plotë të marrëveshjeve ruso-turke, përfshirë memorandumin e Soçit të 17 shtatorit 2018. U vendos që për këto qëllime të zhvillohen kontakte shtesë nëpërmjet institucioneve përkatëse”, thuhet në deklaratë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...