Erdogan: Sot dhe kurdo do ta mbrojmë sovranitetin e Kosovës

Mos i humb

Vaksina për Koronavirus: Kur do të mund ta kemi?

Çdo ditë ka të dhëna të reja nga laboratorët shkencorë që punojnë mbi vaksinën kundër Korona virusit,...

COVID-19/ Nis operacioni për kthimin e shqiptarëve në atdhe, ministria shqyrton disa skenarë, priten detaje

Një ndër çështjet që u diskutua të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ishte dhe marrja e masave për kthimin...

Atak kardiak? Jo, në disa raste është virusi që godet zemrën.

Një grua 53-vjeçare, e cila ka qenë gjithmonë në gjendje të mirë shëndetësore, pa vuajtur asnjëherë nga sëmundje kardiovaskulare, u paraqit para...

Francë, 79 për qind e të vdekurve nga COVID-19 janë mbi 75 vjeç

Në Francë, 79 për qind e të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) janë të moshës 75 vjeç e më lart, transmeton...

Presidenti i Turqisë Taiyp Erdogan ka vizituar qytetin Sakarya-s ku është takuar me kryetarin e këtij qyteti Zeki Toqoglu, ndër të tjera nuk ka harruar të përmend edhe shtetin e Kosovës për ç’ka tha ai se në çdo kohë e moment do të jemi përkrah në mbrojtjen e sovranitetit të Republikës së Kosovës.

“Sot e kurdo do ta mbrojmë sovranitetin e Kosovës në mbrojtje të interesit të qytëtarëve dhe dinjitetit të shtetit të ri të pavarur. Kosovës i kemi borxh shumëçka” është shprehur Erdogan gjatë fjalimit të tij në qytetin Sakarya./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Iran, rritet në 2.898 numri i të vdekurve nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë shënuar 141 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e rritur në...

Rastet globale të koronavirusit tejkalojnë 800,000 persona

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara nga koronavirusi sot ka tejkaluar 800,000, sipas shifrave të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins me...

Gazetari i Mianmarit përballet me burgim të përjetshëm për një intervistë

Autoritetet e Mianmarit kanë arrestuar një gazetar nën ligjin e diskutueshëm kundër-terrorizmit rreth një raporti lajmesh në lidhje me grupin rebel etnik...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet e saj në Gatwick

Avikompania British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e saj në aeroportin Gatwick pas rënies së kërkesës për shkak të shpërthimit të...

Rreth 1600 persona do të kthehen në Kosovë, të gjithë do të përfundojnë në karantinë

Qindra shtetas të Republikës së Kosovës janë kthyer tashmë në vendlindje, dhe disa qindra të tjerë do të kthehen gjatë ditëve në...