Home Bota Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin

Erdogan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin Vladimir Putin

90
0
SHARE

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

“Operacioni në lindje të Eufratit do të kontribuojë në arritjen e paqes dhe stabilitetit në Siri, si dhe do të hap procesin politik në Siri”, ka thënë presidenti turk.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here