Evropa vlon, Australia ngrin (foto)

Mos i humb

Kosovë : Janë regjistruar 196 raste të reja dhe 16 vdekje në 24 orët e fundit .

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra...

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Meta: Askush të mos mendojë se me forma të reja shantazhi e presioni mund të rikthejë nenin e ‘Agjitacionit dhe Propagandës’!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon për situatën aktuale të lirisë së medias në Shqipëri, duke u shprehur se faktet tronditëse të censurës dhe...

Bilanci i COVID-19: 3 mijë e 862 raste aktive në Kosovë

Që nga 13 marsi i këtij viti, 9 mijë e 492 persona në Kosovë janë infektuar me virusin korona dhe u shëruan...

Temperaturat ekstreme që kanë kapluar Evropën janë plotësisht të kundërta me ato që po mbretërojnë në Australi, ku temperaturat minus kanë shkaktuar madje dhe probleme.

Temperaturat në qytete të ndryshme të Evropës kanë mbërritur deri në 40 gradë celsius, duke mos kursyer qytetet e mëdha si Londra, Parisi dhe Amsterdami, të cilat kanë shënuar rekordin për muajin korrik, ndërsa edhe gushti ka qenë pothuajse i papërballueshëm.

Image result for paris heat wave

Image result for london heat wave

Por Australia, e cila po përballet me temperatura deri në minus tre gradë në disa zona, ka pasur edhe pasoja njerëzore .

Qysh ditën e shtunë, shërbimet meteorologjike lëshuan një paralajmërim kundër erërave të forta dhe të ftohta, borës dhe ngricave.

A lost beanie on a road-side marker at Guthega in NSW after days of blizzard in the Australian alps.

A blizzard moves across the Kosciuszko National Park on the Snowy Mountains Highway near Kiandra on Thursday.

/tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz...

Libani apelon për mbështetje të vendeve arabe pas shpërthimit

Presidenti libanez, Michel Aoun, u bëri thirrje vendeve arabe të mbështesin Libanin, pas shpërthimit masiv në Portin e Bejrutit.

Humb jetën gruaja e ambasadorit holandez që u plagos në shpërthimin në Bejrut

Ka humbur jetën Hedwig Waltmans-Molier, gruaja e ambasadorit të Holandës në Bejrut Jan Waltmans, e cila ishte plagosur rëndë në shpërthimin që...

Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve me Covid19 në Itali, 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i personave të infektuar me Covid19 në Itali. Sipas informacioneve zyrtare, në 24 orët e fundit ka pasur...

Irani regjistron 132 vdekje të reja nga COVID-19

Me 132 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19), në Iran është rritur në 18.264 numri...