Facebook do ta sjellë së shpejti CatchUp, aplikacionin e ri vetëm për thirrje

Mos i humb

Deputeti i Nismës, Haxhi Shala kalon në AAK

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala prej sot ka kaluar në partinë e Ramush Haradinajt, AAK. Shala deri...

Egjipt, gjykata konfirmon dënimin me 15 vjet burg për aktivistin Ahmed Douma

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve (MENA), Gjykata Nakd ka aprovuar dënimin e aktivistit Ahmed Douma, i cili u akuzua për protestat të...

Zvicër : Në 24 orët e fundit janë rregjistruar 47 raste të reja me covid-19.

Pas disa ditësh të rritjes së madhe të numrit të infeksioneve të reja, që kalonin mbi njëqind, sot është dita e tretë...

Ulen të ardhurat, rritet borxhi publik në 80%

Për herë të tretë brenda vitit qeveria ka rishikuar me akt normativ buxhetin e vitit 2020. Nga muaji Mars kohë kur nisi...

New Product Experimentation Team ka bërë të ditur se do ta sjellë së shpejti, një aplikacion të ngjashëm me Houseparty, por vetëm për thirrje dhe jo edhe video komunikime.

CatchUp është një aplikacion që shkarkohet falas, iu mundëson përdoruesve të sheh se kush është në dispozicion për bisedë dhe të bëjë ftesa individuale, apo edhe grupore.

Ky aplikacion është në pronë të Facebook, mirëpo vepron si i ndarë dhe nuk ka nevojë për ndonjë llogari në Facebook apo platforma tjera në pronësi të saj, për të komunikuar me të.

Për dallim nga forma se si funksionon Facebook, ku duhet t’i takoni miqtë dhe t’i shtoni në listë, në CatchUp mundësohet që të kërkohen kontaktet në telefon dhe të krijohet lista nga aty.

Kjo nuk nënkupton se çdo i afërm i juaji mund t’ju thërret, pasi që këtë mund ta bëjnë vetëm ata që e kanë shkarkuar aplikacionin.

Raportohet se Facebook është duke e testuar këtë aplikacion në Shtetet e Bashkuara, si në iOS ashtu edhe në Android.

Vetëm se nuk është bërë e ditur, se kur do të lansohet kjo mundësi komunikimi, që është shumë klasike, por në këtë formë mund të bëhet edhe më praktike.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

KS-OKB rrëzon propozimin rus për përgjysmimin e ndihmës ndërkufitare për Sirinë

Këshilli i Sigurimit të OKB-së hodhi poshtë të mërkurën projekt-rezolutën ruse, e cila kërkonte të zgjasë ndihmën ndërkufitare për Sirinë për gjashtë...

Gjykata cakton masë të re për Vladimir Gjutën.

Në burg që prej 10 shkurtit me akuzën se tentoi të hynte në selinë e PS, Vladimir Gjuta u njoh sot me...

PD : S’jemi kundër diskutimit për sistemin.

PD ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili ftoi për një tryezë tre palëshe sa i takon arritjes...

Google Maps do të paralajmërojë për semaforët në të ardhmen

Shërbimi i hartës po teston një funksion që mund të përdoret për të shfaqur dhe shmangur semaforët në një rrugë.

Më shumë se 1.7 milion të prekur dhe rreth 68 mijë viktima nga infeksioni Covid në Brazil

Ende nuk ka asnjë shenjë të zbritjes së kurbës së koronavirusit në Brazil, ku Presidenti i Republikës, Jair Bolsonaro, gjithashtu u infektua...