Fatmir Mediu në “Top Talk”: Brenda së djathtës ka një elitë parazitare

Mos i humb

Kosova blen oksigjen nga Serbia

Kur do  të ndahemi prej ksaj serbie! Këta pushtetarë le që shkelin mbi gjakun e dëshmorve por edhe neve të gjallëve na poshtrojnë. Pse...

Vijojnë shifrat rekord në SHBA, regjistrohen mbi 2 mijë viktima nga koronavirusi brenda 24 orëve

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar më shumë se 2,000 vdekje të shkaktuara nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri.

Rast frymëzues, fëmijët mbledhin 41 mijë euro për të uriturit

Rreth 80 përqind e popullsisë në Jemen po vuan nga uria, dhe njerëzit kanë nevojë për ndihma humanitare për të mbijetuar.

PD nxjerr video: Pylli i Semanit po digjet me shpejtësi, shteti nuk po reagon, banorët kërkojnë ndërhyrje urgjente

Partia Demokratike, me anë të ish deputetit të saj Luan Baci, vijon të denoncojë përhapjen e flakëve në pyllin e Semanit dhe...

Çfarë e ndan dhe çfarë e bashkon opozitës sot? A ka një balancë brenda saj dhe çfarë mendojnë aleatët për dhe mes njëri tjetrit? A është LSI-ja delja e zezë e opozitës së djathtë? Për këto e të tjera çështje ka qenë i ftuar sot në Top Talk kreu i republikanëve, Fatmir Mediu.

Fatmir Mediu nuk sheh asgjë për t’u çuditur për bashkëpunimin mes PD dhe LSI, por ai thekson se opozita e djathtë fillimisht duhet të kapitalizojë se çfarë është e vetja, para se të shtojë pjesë të tjera.

“PR ka një marrëdhënie shumë ndryshe me PD krahasuar me partitë e tjera, e shpesh duken si të njësuara në një. Opozita duhet të jetë sa më masive, por duhet kapitalizuar se çfarë është e vetja, para se të shtojë pjesë të tjera. PD ka pasur një masë të madhe, që duhet rigjallëruar, parti si ajo e “Ballit” që duhet rivitalizuar”, u shpreh Mediu.

Sipas kreu të PR brenda së djathtës është krijuar një elitë parazitare, e cila po pengon zhvillimin e kësaj force.

“Është krijuar një elitë parazitare e së djathtës që e shohin të djathtën në raport me veten. Këtë ambicie nuk duhet t’ia ofrojmë vetëm një pjese elitare, por edhe anëtarëve të thjeshtë. Për këtë arsye kërkojmë lista të hapura që votuesit të zgjedhin qoftë edhe një kandidat të thjeshtë”, u shpreh Mediu./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

U hodh në det pas shpërthimit, gjendet i gjallë pas 30 orësh punëtori i Portit të Bejrutit

Punëtori i Portit të Bejrutit u gjet i gjallë pas 30 orëve që kanë kaluar nga shpërthimi i fuqishëm në kryeqytetin e...

Kantoni i Cyrihut do t’i regjistrojë vetë të kthyerit nga vendet e rrezikut

Kantoni i Cyrihut mbledh të dhënat e kontaktit të të gjithë udhëtarëve që kthehen përmes rrugës ajrore nga vendet me rrezik të...

Liban, rritet në 154 numri i të vdekurve nga shpërthimi në Portin e Bejrutit

Numri i të vdekurve nga shpërthimi i së martës në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, është rritur në 154, njoftoi ministri i Shëndetësisë...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Kimioterapia nuk rrezikon të prekurit me COVID-19

Tejmbushja e spitaleve, ankthi ndaj infektimit me Covid-19 dhe frika se kimioterapia mund të ulë mundësitë për të jetuar të pacientëve të...