Ferrari përkujton viktimat e tragjedisë në Genova, ja çfarë shkruan në bolid!

427
0

Ferrari nderon viktimat e tragjedisë në Genova.

Ferrari u bën homazh viktimave të tragjedisë së Gjenovës, me rastin e Çmimit të Madh të Belgjikës.

10 ditë pas rrëzimit të urës Morandi, që shkaktoi vdekjen e 43 personave dhe plagosjen e 15 të tjerëve (rreth 600 banorë të pallateve poshtë orës janë shpërngulur), skuadra e famshme italiane e Formula 1 ka vizatuar në në pjesë ballore të stemën “Kokëkuqes” që bashkon dy pjesët e urës, shoqëruar me mesazhin: “Në zemrat tona”.

Tragjedia në Genova po ashtu shtyu ndeshjet e Sampdorias dhe Genoas nga xhiroja e parë në Serie A.

/Kosova Post/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here