Ferrari përkujton viktimat e tragjedisë në Genova, ja çfarë shkruan në bolid!

Mos i humb

Maqedoni e Veriut, fillon votimi në zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut, të mërkurën i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre për përbërjen e...

Shkencëtarët britanikë: Këtë dimër, pandemia e Covid mund të krijojë një stuhi perfekte

Këtë dimër, pandemia e koronavirusit mund të krijojë një stuhi perfekte". Kështu kanë deklaruar një grup shkencëtarësh në Mbretërinë...

Xhemile Fetaji nderohet nga presidentja në Festën Nacionale të Zvicrës

Xhemile Fetaji është një punonjëse në sferën e integrimit, migracionit dhe të të drejtave të gruas në kantonin Thurgau.

Meta-Basha: Çdokush që punon kundër të ardhmes europiane do mbajë përgjegjësi

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Kryetarin e Opozitës së Bashkuar, z. Lulzim Basha.

Ferrari nderon viktimat e tragjedisë në Genova.

Ferrari u bën homazh viktimave të tragjedisë së Gjenovës, me rastin e Çmimit të Madh të Belgjikës.

10 ditë pas rrëzimit të urës Morandi, që shkaktoi vdekjen e 43 personave dhe plagosjen e 15 të tjerëve (rreth 600 banorë të pallateve poshtë orës janë shpërngulur), skuadra e famshme italiane e Formula 1 ka vizatuar në në pjesë ballore të stemën “Kokëkuqes” që bashkon dy pjesët e urës, shoqëruar me mesazhin: “Në zemrat tona”.

Tragjedia në Genova po ashtu shtyu ndeshjet e Sampdorias dhe Genoas nga xhiroja e parë në Serie A.

/Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në...

Me më shumë se 13 milion të infektuar në të gjithë botën, Amerika po mbyllet përsëri

Numri i rasteve të raportuara të infeksionit me koronavirus në botë tejkaloi 13 milion. Në vetëm pesë ditë, nga 8 korriku deri...

Në Rusi regjistrohen mbi 746 mijë raste infeksioni dhe më shumë se 11700 viktima Covid

Numri i rasteve me koronavirus deri më tani në Rusi është rritur në 746.369 ndërsa ai i të vdekurve në 11.770.

Iran, 199 vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Me 199 vdekjet e regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran është rritur në 13.410 numri...

Kinë: Në ashensor gruaja pa simptoma Covid infekton 71 persona në 60 sekonda

Një grua asimptomatike në ashensor arriti të infektonte rreth shtatëdhjetë njerëz. Gruaja ishte kthyer nga Shtetet e Bashkuara dhe...