Festivali muzikor në Belgjikë, i sigurt nga korona!

Mos i humb

Hoti flet pas futjes së xhandarmërisë serbe në Karaçevë: Do të veprojmë sipas Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur mbi ngjarjen e djeshme në Karaçevë të Kamenicës, ku xhandarmëri serbe janë parë të hyjnë...

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

Fokaçe e Butë me Kos – Shija e Recetës Tradicionale

Për recetat e brumit kuzhina si vendase, por edhe më gjerë kanë një mori shumë të gjerë përgatitje. Ashtu...

Fëmijët dhe koronavirusi/ E përhapin si të ftohtin e zakonshëm

Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin Covid-19 po aq lehtësisht sa përhapin edhe një lloj tjetër koronavirusi, siç është i...

Pjesa më e madhe e festivaleve janë anuluar këtë verë në Belgjikë dhe në të gjithë botën, por Paradise City, ka gjetur një mënyrë për të ecur përpara: ai lejon një numër të kufizuar vizitorësh që të marrin pjesë në koncerte, mbi barka të vogla.

Kjo sipas organizatorëve është një mënyrë e mirë për të kufizuar ndërveprimet dhe për të ruajtur distancimin social.

Për vetë pjesëmarrësit në festival, gjithçka është e mrekullueshme. Është një festival i këndshëm, mjafton të shohësh përreth dhe gjen një kështjellë, ujë, gjelbërim, njerëz të këndshëm po ashtu – thotë një pjesëmarrës.

Për të tjerë, pavarësisht kufizimit të numrit, eksperienca është e veçantë dhe unike.
Ky është në fakt i pari event i tillë me pjesëmarrje spektatorësh në belgjikë. Njerëzit janë të entuziazmuar, të gjithë duan të festojnë, të shohin grupet që performojnë dhe reagimet, sipas organizatorëve kanë qenë shumë pozitive.

Qëndrimi në barka në fakt duket ideal pasi njerëzit që marrin pjesë në festival qëndrojnë në flluskën e tyre. nuk afrohen me të tjerë, nuk kontaktojnë me ta. Ndaj kjo ka rezultuar zgjidhja ideale. Organizimi ishte pak i vështirë, sipas personave që u morën me të, një sfidë e madhe – thonë ata. Por në përfundim të gjithë ishin të kënaqur me rezultatin.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të prekurve nga covid-19 , janë regjistruar 140 raste të reja dhe 5 humbje jete gjatë 24...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/221386222544531 Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë 140 raste të reja me koronavirus në vend dhe 5...