Fillon mbledhja e përbashkët qeveritare Shqipëri-Kosovë

Mos i humb

Ministri turk i Shëndetësisë: Do të fillojmë prodhimin e respiratorëve vendas

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka deklaruar se vendi i tij do të fillojë me prodhimin e respiratorëve vendas për të...

“Mbrojtja e shëndetit mendor është e rëndësishme gjatë karantinës”

DAVUT DEMIRCAN Ndërsa njerëzit janë duke qëndruar në shtëpi në gjithë botën dhe qeveritë e tyre kërkojnë që të...

Për shkak të koronavirusit 50 shtetas turq kanë humbur jetën në 8 shtete

Zv/ministri i Jashtëm i Turqisë, Yavuz Selim Kıran, njoftoi se deri më sot kanë humbur jetën 50 shtetas turq në 8 shtete...

Maqedonia e Veriut zyrtarisht anëtare e NATO-s, të hënën ngritet flamuri i vendit në selinë në Bruksel

Maqedonia e Veriut është bërë anëtarja e 30-të e NATO-s pas deponimit të instrumentit të anëtarësimit në Traktatin e Atlantikut të Veriut në...

Në qytetin e Korçës ka filluar mbledhja e përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës.

Fillimisht është pritur me ceremoni zyrtare delegacioni i Qeverisë së Kosovës, i kryesuar nga kryeministri Ramush Haradinaj. Hapja e sesionit plenar të mbledhjes së përbashkët qeveritare, është bërë në Shtëpinë e Flamurit, në këtë qytet, nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Pas mbledhjes do të nënshkruhen disa marrëveshje ndërqeveritare, ndërsa në fund do të mbahet konferenca e përbashkët për shtyp e Ramës dhe Haradinajt.

Kujtojmë se kjo është mbledhja e katërt e përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës./Rtv islam/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...