Fillon takimi i ekipit për dialog me Mogherinin

65
0

Para pak çastesh në Bruksel ka filluar takimi i ekipit shtetëror për dialogun me Serbinë, kryesuar nga Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini.

Limaj dhe Ahmeti janë parë të shoqëruar nga Avni Arifi, Dardan Gashi si dhe nga PSD-ja të pranishëm janë Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani

.Ekipi negociator udhëton në Bruksel për herë të parë që nga mandatimi në Kuvendin e Kosovës, me gjithë kundërshtimin e marrë nga LDK dhe Vetëvendosja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here