Film Islam “Sprova”

Mos i humb

Banorët në Al-Bab të çliruar nga DEASH prej 3 vitesh jetojnë në siguri

Kanë kaluar 3 vite që nga çlirimi i rajonit Al-Bab i cili u pastrua nga organizata terroriste DEASH nëpërmjet operacionit "Mburoja e...

Koronavirusi/ Prokuroria e Tiranës nis hetimet për disa farmaci: Përfituan nga situata dhe rritën çmimet e maskave…

Prokuroria e Tiranës ka nisur një procedim penal për “manipulim të tregut” nga farmacitë në lidhje me rritjet e çmimeve të disa...

Australi, 75 për qind e popullsisë është prekur nga zjarret

Më shumë se 75 për qind e popullsisë u prek drejtpërdrejtë ose indirekt nga zjarret e pyjeve të cilat pasi filluan në...

Dyshohej se janë prekur nga koronavirusi, dalin rezultatet për dy kosovarët që ishin shtrirë në QKUK

Dyshohej se janë prekur nga koronavirusi, IKSHP tregon rezultatet e analizave për dy persona Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
- Reklamë -
- Reklamë -

Të fundit

Një 45- vjeçari nga Skrapari vdiq dje nga AH1N1

45- vjeçari Vjetor Alushi nga Skrapari i cili u diagnostifikua me gripin AH1N1 dhe vdiq në Sanatorium në Tiranë kishte probleme prej...

Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve!!

Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19) është...

Testohen 13 raste, zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë: Asnjë rast i konfirmuar me koronavirusin në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kanë rezultuar...

Fëmijët më anksiozë kanë “qendra të frikës” më të mëdha në tru

Amigdala është "qendra kryesore e frikës" në tru. Ndryshimet në zhvillimin e amigdalës gjatë fëmijërisë mund të kenë një ndikim të rëndësishëm...

Si ta zbusni bukën bajat

Nuk jeni të detyruar ta hidhni bukën bajat – ndiqni këshillat tona dhe sërish kënaquni me fetat e bukës së butë