Fondi kundër ISIS-it, eksperti amerikan: Ato para duhet të shpenzohen për nevojat e Kosovës

Mos i humb

Basha: Rritja e Borxhit në 80% të PBB goditje fatale për ekonominë.

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama së po rrit borxhin publik për të mbushur xhepat e tij dhe të oligarkëve. Basha...

BE kontrolle kufitare për britanikët

Bashkimi Europian u bëri të qartë britanikëve se pavarësisht rezultatit të marrëveshjes tregtare midis dy palëve, ata do të konsiderohen si shtetas...

Bëhet gati ligji që kundërshtohet nga FMN

Të gjithë shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit do tu jepet mundësia përmes një amnistie fiskale e cila do të shtrihet në një...

Basha me tone të ashpra: Rama po provon çdo lojë të pistë politike për të fshehur dështimin e tmerrshëm ndaj Covid!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon sulmet e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa thekson se ai po provon çdo lojë të...

Ditë më parë Qeveria e Kosovës i ndau 250 mijë euro Koalicionit Global Kundër ISIS në luftën kundër terrorizmit.

Profesori amerikan dhe njohësi i politikave në Lindjen e Mesme, Alon Ben-Meir reagoi duke thënë se Kosova duhet t’i shpenzonte këto para për të ri-integruar ish-luftëtarët e ISIS të kthyer në Kosovë.

Ai shtoi se ky ri-integrim duhet të bëhet përmes programeve sociale dhe zhvillimore.

“Qeveria në largim e Kosovës miratoi një pagesë prej 250,000 eurosh për Koalicionin Global kundër ISIS. Ky fond duhet të shpenzohet për nevojat e Kosovës, për të ri-integruar ish-luftëtarët e ISIS përmes programeve sociale dhe zhvillimore dhe jo jashtë Kosovës”, deklaroi ai

Ndryshe, vitin e kaluar Kosova kishte ndarë 100 mijë euro për Koalicionin Global Kundër ISIS dhe kryeministri Haradinaj deklaroi se vendi ynë si pjesë e këtij koalicioni ndihet i obliguar të kontribuojë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Maskat plastike” nuk ofrojnë mbrojtje, paralajmëron një mjeke kantonale

Në Graubünden, përsëri u rrit numri i njerëzve të infektuar me koronavirus dhe numri i njerëzve në karantinë. Sipas autoritetit shëndetësor, 10...

Listat e Hapura dhe koalicionet parazgjedhore ‘në dorë’ të Kuvendit

Deputetët e opozitës parlamentare dhe të mazhorancës kanë votuar të gjithë pro tek Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit për nismën...

Arrestohen 15 grabitës në Itali, mes tyre 7 shqiptarë

15 persona mes tyre 7 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane për shkak se akuzohen për grabitje të shumta banesash.

India mbi 100 mijë raste me Covid-19 në vetëm katër ditë

India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë për rrjetin informativ amerikan,...

Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë, do paguajmë të gjithë banorët.

Kryeministri Edi Rama tha se ka nisur sot dhënia e granteve të meremetimit vetjak të banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i...