Ballina Bota Forcat ajrore turke sulme në veri të Irakut

Forcat ajrore turke sulme në veri të Irakut

33
0

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK), kanë zhvilluar një operacion ajror kundër pjestarëve të organizatës terroriste separatiste në Sinath-Haftanin, në veri të Irakut, të cilët ishin në pregatitje të sulmit.

Në njoftimin e bërë nga TSK, si rezultat i operacionit ajror të zhvilluar kundër pjestarëve të organizatës terroriste separatiste në Sinath-Haftanin, në veri të Irakut, të cilët ishin në pregatitje të sulmit janë shkatërruar 16 objektiva të përdorura si strehimore dhe pozicione të terroristëve.

Theksohet se avionët pjesëmarrës në operacion janë kthyer në mënyrë të sigurtë në bazat e tyre./Rtv islam/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here