Forcat izraelite arrestojnë 12 palestinezë

Mos i humb

Facebook dhe Google luftojnë “mashtrimet dhe lajmet e rreme” për koronavirusin

Gjigantët më të mëdhenj të teknologjisë amerikane janë bashkuar për të luftuar mashtrimet e koronavirusit, mashtrimet dhe lajmet e rreme online.

SHBA, numri i vdekjeve nga koronavirusi arrin në 800

Sipas të dhënave të fundit të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i rasteve të vdekjes nga koronavirusi në SHBA ka arritur në...

“Nga Covid-19 mund të vdesin të paktën 200 mijë njerëz këtë vit në SHBA”

Specialistët për sëmundje infektive kanë parashikuar se në SHBA, në skenarin më të keq mund të vdesin nga 200 mijë deri në...

Rritja e numrit të viktimave nga koronavirusi, Italia vendim tjetër pas 3 prillit, izolim edhe për dy javë të tjera

Italia po risheh vendimin e ‘Lock- Doën’-it deri në 3 prill duke menduar ta zgjasë atë deri në 18 prill.

Forcat izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar arrestuan 12 palestinezë.

Në njoftimin e ushtrisë izraelite thuhet se “palestinezët u arrestuan në operacione të organizuara gjatë mbrëmjes në disa lokacione të Bregun Perëndimor, ndërsa për shkak të dyshimit se kanë marrë pjesë në aktivitete terroriste”.

Palestinezët janë arrestuar për t’u në pyetje.

Të dhënat zyrtare të palës palestineze thonë se në burgjet izraelite gjenden rreth 5.700 palestinezë, në mesin e tyre rreth 230 të mitur dhe 500 persona në paraburgim administrativ.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, në 24 orët e fundit shënohen 410 vdekje të reja nga koronavirusi

Me 410 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në SHBA ka arritur në 1.711 numri i të vdekurve...

Britani, arrin në 1.019 numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 260 vdekje të reja të shënuara në një ditë në Britani të Madhe ka arritur në 1.019 numri i të vdekurve...

Maqedoni e Veriut, rritet në 4 numri i të vdekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut konfirmoi vdekjen e 4 si pasojë e koronavirusit (Covid-19) në vend. “Mëngjesin...

Turqi, rritet në 108 numri i vdekjeve nga koronavirusi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 16 vdekje të reja nga koronavirusi në Turqi, me çka numri i përgjithshëm i...

Shkon në 91 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se pas testimit të dytë edhe një person ka rezultuar pozitiv me virusin...