Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Mos i humb

Iran, shkon në 7.451 numri i të vdekurve nga COVID-19

Televizioni shtetëror iranian raportoi se zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianoush Jahanpour, bëri të ditur se në...

Berat: E zë korrenti fëmijën 4 vjeçar , humb jetën në spital

Një 4 vjeçar nga komuniteti Rom ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me korentin. 4 -vjecari ishte...

Rusia i dërgoi avionë luftarak Haftarit

Ministri i Brendshëm i Libisë, Fathi Bashagha, tha se Rusia i ka dërguar të paktën 8 avionë luftarakë Haftarit.

Ja çfarë i pret pasagjerët pas heqjes së bllokadës së fluturimeve

Masat që prekin fluturimet nga Zvicra dhe për në Zvicër, së shpejti do të kenë një zbutje. Këshilli Federal do të kumtojë...

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze.

Nga Zyra e ministrit Hedmi theksohet se një numër i madh i nëpunësve policorë kreu bastisje në shtëpinë e Hedmi-t në Es-Savvane, në Kudsin Lindor të okupuar.

Gjatë kërkimit është shkaktuar dëm material në shtëpi, ndërsa janë konfiskuar edhe para prej rreth 2.750 dollarëve amerikanë.

Hedmi është dërguar në qendrën për marrje në pyetje, ndërsa arsyeja për arrestimin e tij nuk dihet. Ky tashmë është arrestimi i katërt në vitin e fundit.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...