Forcat turke neutralizojnë 8 terroristë të PKK-së

Mos i humb

Ushqimet ideale për të pastruar organizmin nga helmet

Ushqimi i shëndetshëm bën që trupi të rigjenerohet dhe të pastrohet. Sinjali liston pesë lloje të ushqimeve të shëndetshme që ju ndihmojnë...

Kreu i PD-së: Gjendja e mjerueshme, qeveria bën propagandë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua sot me fermerë në tregun agroushqimor të Rrogozhinës, ku dëgjoi prej tyre situatën shumë...

Begolli: Kosova, vendi me më së paku ujë të pijshëm në rajon – liqenet aktuale nuk i përmbushin kërkesat e qytetarëve

Mungesa e ujit të pijshëm, qasja në të, cilësia dhe keqpërdorimet janë disa nga problemet që ballafaqohen qytetarët e Kosovës.

Sot kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Dubai

Për shkak të pandemisë COVID-19, shumë shqiptarë kishin mbetur në Emiratet e Bashkuara Arabe, mirëpo ata sot do të kthehen në shtëpitë...

Forcat turke të sigurisë neutralizuan 8 terroristë të PKK-së në rajonin Metina në veri të Irakut, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë.

Në një njoftim nga llogaria e ministrisë në Twitter thuhet se 8 pjesëtarët e organizatës terroriste separatiste të PKK-së u neutralizuan pas përcaktimit të tyre me mjetet e zbulimit dhe vëzhgimit në rajonin Metina në veri të Irakut.

Gjithashtu njoftohet se terroristët u neutralizuan nëpërmjet një operacioni ajor të ndërmarrë në rajon. Ministria më tej shtoi se operacionet janë në vazhdim.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusi, rritet mbi 370 mijë numri i rasteve me COVID-19

Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit të Koronavirusit në Rusi thuhet se në 24 orët e fundit...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për shtetasit e Serbisë është politik

Ai para gazetarëve tha se Serbia nuk do të marrë vendim për ndalimin e shtetasve malazezë në kufijtë e tyre.

Ekonomia e Eurozonës në vitin 2020 do të tkurret 8 deri 12 për qind

Shefja e Bankës Qendrore Evropiane (BQE), Christine Lagarde, tha se ekonomia e Eurozonës këtë vit do të tkurret prej 8 deri 12...

Japonia ka përgatitur pakon më të madhe të stimujve ekonomikë në botë

Sipas mediave japoneze, buxheti shtesë rekord u miratua nga kabineti i kryeministrit Shinzo Abe, ndërsa qëllimi i tij kryesor është të ndihmojë...

Maqedonia e Veriut konfirmon tre vdekje dhe 25 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 622 testime, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19, ndërsa Instituti për shëndet...