Ballina Zvicra Forcohet Dollari, franga zvicerane me rënien më të madhe

Forcohet Dollari, franga zvicerane me rënien më të madhe

112
0

Dollari u forcua në 89.81 pikë ndaj shportës së monedhave me një minimum prej dy javësh me 89.31 pikë të mërkurën, një rritje prej 0.3 për qind krahasuar me ditën e mëparshme.

Frangu zviceran dhe krona suedeze ishin ndër humbësit më të mëdhenj me një rënie prej gjysmë për qind dhe një për qind, respektivisht, kundrejt dollarit.

Dollari ka rritur fitimet kundrejt jenit japonez, duke rritur 0.4% kundrejt një ditë më parë, në 107.19 jen.

Euro ra 0.2 për qind në 1.2345 dollarë, pas një rritjeje të kohëve të fundit në seancat tregtare.

Monedha e eurozonës u rrit 0.5 për qind këtë javë, pasi komentet nga zyrtarët e Bankës Qendrore Evropiane e forcuan pikëpamjen se banka është në rrugën drejt normalizimit të politikës monetare./Albinfo.ch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here