Franca raporton 92 vdekje të reja nga COVID-19

Mos i humb

Hajdari i drejtohet Ramës : Nëse zgjedh pakicën, je i humbur

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit mbrojti fort idenë e listave të hapura, si një mundësi për zgjedhje të...

Festivali muzikor në Belgjikë, i sigurt nga korona!

Pjesa më e madhe e festivaleve janë anuluar këtë verë në Belgjikë dhe në të gjithë botën, por Paradise City, ka gjetur...

Kosovë :Nuk ka dasma nga 1 korriku

Në mbledhjen e sotme nuk është përmendur që do të lejohen dasmat, ndonëse ishte paralajmëruar që me 1 korrik do të nisin.

Basha në Pogradec : Merrni vetë masa ndaj COVID-19, distancë, higjienë dhe maska.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/294705121902538/ Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë sot në Pogradec për të parë nga afër situatën e biznesit të...

Në javën e tretë të izolimit të vendit, sot u regjistruan gjithsej 92 vdekje, një më pak se dje. Numri i përgjithshëm i vdekjeve në spitale që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes është 18.195 ndërsa numri i vdekjeve në shtëpitë e pleqve është 10.335.

Që nga fillimi i përhapjes së sëmundjes, numri i të vdekurve në Francë është në 28.530, ndërsa numri i rasteve të konfirmuara është ka shënuar një rritje prej 276, duke arritur në 145.555.

Numri i të hospitalizuarve ka rënë ndjeshëm sot, për 534, duke arritur në 16.264. Numri i të pacientëve në kujdes intensiv ra për 54 në krahasim me ditën paraprake, duke arritur në 1.555.

Përkundër ashpërsisë së virusit, shumica e njerëzve pësojnë simptoma të buta dhe shërohen. Që nga fillimi i përhapjes së virusit, në Francë janë shëruar 65.879 persona nga COVID-19.

Pasi për herë të parë u shfaq dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, koronavirusi është përhapur në mbarë botën, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësi (OBSH) shpërthimin e ka shpallur pandemi globale.

Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins me qendër në SHBA, numri i rasteve të zbuluara me COVID-19 ka tejkaluar shifrën 5.55 milionë, me mbi 2.3 milionë të shëruar dhe mbi 348 mijë të shëruar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri.

Gjermania regjistron 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit, 219 raste të reja

Katër persona kanë humbur jetën në Gjermani për shkak të koronavirusit në 24 orët e fundit. Po ashtu mësohet...

Rusia ka regjistruar 6611 raste të reja të infeksionit

Në 24 orët e kaluara, Rusia ka regjistruar 6.611 raste të reja të koronavirusit. Sipas autoriteteve, numri i përgjithshëm...

Bardh Spahia pyetje të hapur kryeministrit Rama: Na trego

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia përmes një statusi në Facebook thotë se qeveria Rama nuk ka asnjë strategji për të vënë nën...

CNN: Në veriun e Kinës po shpërthen murtaja bubonike!

Burime spitalore atje njoftuan me urgjencë autoritetet lokale të cilat kanë lëshuar një alarm të nivelit të tretë për parandalimin e murtajës....