Francë, numri i pacientëve në kujdes intensiv shënon rritje për herë të parë që nga prilli

Mos i humb

Situatë kaotike në spitalet e Bejrutit/ Bilanc tragjik nga shpërthimi, shkon në 27 numri i viktimave, mbi 2500 të plagosur

Një shpërthim masiv tronditi të martën kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku mijëra njerëz janë plagosur dhe raportohet për viktima.

Në Gjermani një në çdo pesë pacientë vdes, ja grupet më të rrezikuara

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit...

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Të rinjtë në të gjithë botën po e përhapin koronavirusin

Zyrtarët shëndetësorë që luftojnë me pandeminë e koronavirusit po përballen me një problem të ri – sjelljen e të rinjve, të cilët...

Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Francë ka shkuar në 30.254.

Në 24 orët e fundit, në Francë janë regjistruar 1.377 të infektuar, me çka numri i përgjithshëm i rasteve është rritur në 216.110, njoftoi Instituti i Shëndetit Publik.

Aktualisht, 5.375 persona po trajtohen në spitale, prej të cilëve 381 gjenden në kujdes intensiv.

Numri i pacientëve në njësitë e kujdesit intensiv ka shënuar rritje për herë të parë që nga 8 prilli.

Ndërkaq, numri i të shëruarve në Francë ka shkuar në 81.667.

Në 24 orët e kaluara, në vend janë regjistruar 16 vdekje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Ministria e Jashtme turke publikon hartën e zonës së aktiviteteve të anijes Oruç Reis

Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë ka publikuar hartën e zonës në të cilën anija kërkimore sizmike Oruç Reis po kryen...

Mallrat serbe vërshojnë Kosovën

Pak kohë pasi u hoqën taksa e më pas edhe reciprociteti, tregu në Kosovë është vërshuar nga mallrat e Serbisë.

Hoti u kërkon institucioneve të sigurisë koordinim me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka mbajtur një takim me drejtues të institucioneve të sigurisë, nga ku ka kërkuar koordinim me mekanizmat...

OFL “godet” në Fier, kush janë 4 të piketuarit e radhës

Në vijim të Operacionit Forca e Ligjit u janë nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, katër shtetasve.

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të prekurve nga covid-19 , janë regjistruar 140 raste të reja dhe 5 humbje jete gjatë 24...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/221386222544531 Ministria e Shëndetësisë informoi sot se janë 140 raste të reja me koronavirus në vend dhe 5...