FRI KURBAN BAJRAMI 2020

Mos i humb

Basha: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë e...

SHBA do të kërkojë vazhdimin e embargos së armëve për Iranin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) javën e ardhshme do të propozojnë një rezolutë në Këshillin e Sigurimit për të zgjatur embargon...

Greenpeace: Do të vriste gjysmë milion banorë

Një studim i Greenpeace tregon se çfarë mund të ndodhë, nëse Gjermania sulmohet me armë bërthamore. Sipas një simulimi, prej një bombe...

Liban, Charbel Wehbe emërohet ministër i Punëve të Jashtme

Qeveria libaneze sot njoftoi emërimin e ish-ambasadorit Charbel Wehbe si ministër të Punëve të Jashtme. Wehbe shërbeu si këshilltar...

FRI KURBAN BAJRAMI 2020

Festa e kurban Bajramit po afron andaj të gjithë besimtarët kudo që ndodhen nisin përgatitjet.
Në shenjë falenderimi për mirësitë e dhëna nga krijuesi i gjithësisë, përgatitjet për , nisin me planifikimin e bërjes së kurbanit.
Fondacioni i Rinisë Islame në Zvicër me rastin e afrimit të Kurban Bajramit, njofton të gjithë besimtarët se ka filluar grumbullimi i vlerës së therjes së kurbanit në trojet tona, duke ju ftuar për tju bashkuar këtij projekti madhështor.kurbanet do të theren sipas një grafiku, të hartuar në kordinim me bashkëpunëtorët tanë në vendlindje për tu shpërndarë më pas familjeve të jetimeve, të varfërve dhe njerëzve në nevojë.
Tek All-llahu nuk arrin as mishi e as gjaku i tyre, por te Ai arrin bindja juaj. Ai ashtu ua nënshtroi ato juve që ta madhëroni All-llahun për udhëzimet që ua bëri. Bamirësve përgozoju me begati, Sure Haxh ajeti 37.


pagesa përmes kontos bankare do të bëhet deri në 28 korrik 2020, ndërsa kesh në Xhaminë Shqiptare në Seebach deri më 31 korrik 2020.
Allahu ju begatoftë në të dy botët dhe jua pranoftë kurbanin.
Bashkohu edhe ti projektit Kurbani 2020 ideuar nga fondacioni i Rinisë Islame Zvicër.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

​303 raste të reja me COVID-19 dhe 9 të vdekur në Bullgari

Autoritetet shëndetësore në Bullgari kanë konfirmuar 303 raste të tjera të koronavirusit në 24 orët e kaluara, nga 5,701 testuar, sipas të...

Detyrimi i maskave, francezët hezitojnë, Parisi do të aplikojë mbajtjen e maskave në lagje të caktuara

Franca, Spanja, Greqia janë tri vende evropiane që po raportojnë një shpërthim të pandemisë brenda kufijve të tyre pas lehtësimit të karantinës...

Gjermani: Nga e shtuna, testimi i detyruar i të ardhurve nga zonat me rrezik

Në luftën kundër përhapjes së virusit të koronës, udhëtarët nga zonat e përcaktuara ndërkombëtarisht si të rrezikshme që vijnë në Gjermani, do...

Rritet përhapja e Covid19 në Evropë, frikë për një izolim të dytë

Teksa Spanja, Franca dhe Greqia përjetojnë një rritje të theksuar të numrit të të infektuarve nga Covid19, janë shtuar shqetësimet për një...

Austria sërish me numër të lartë të rasteve të reja

Në Austri, pas pesë ditësh me radhë, numri i rasteve të reja me koronavirus përsëri ka arritur në shifra të larta, pasi...