Gaza, një viktimë dhe 94 raste të reja me COVID-19

Mos i humb

Të dënuar për trafik droge, vjedhje e rrëmbim, OFL iu kërkon burimet e pasurisë 5 të dënuarve, 1 nga Tirana e 4 nga Berati

Operacioni Forca e Ligjit vijon pa ndërprerë në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Nëna denoncoi pas sjelljes së vajzës/ Njerku abuzon me 14-vjeçaren në Durrës, pritet ekspertiza

Detaje të reja zbulohen nga ngjarja në Durrës ku një 39-vjeçar dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur që...

Miratohen në parim ndryshimet kushtetuese, nisma e PS dhe Murrizit do bashkohet për t’u shqyrtuar

Pas shumë debateve mes përfaqësuesve të partive, në Komisionin e Ligjeve të mbajtur ditën e sotme është arritur një dakordësi në lidhje...

Meta pret Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri: Uroj një bashkëpunim të shkëlqyer mes vendit tonë e KB

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur sot në një takim Koordinatoren e re Rezidente të OKB-së në Shqipëri, znj.Fiona McCluney, me...

Autoritetet shëndetësore palestineze sot regjistruan një vdekje dhe 94 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rripin e Gazës së bllokuar.

Në një deklaratë, Ministria e Shëndetësisë tha se një person 51-vjeç humbi jetën nga koronavirusi.

Numri i rasteve është rritur në 2.100, përfshirë 16 vdekje dhe 356 të shëruar. “Numri i rasteve aktive në Gaza është rritur në 1.728”, tha ministria.

Rripi i Gazës, i cili ndodhet nën një bllokadë të Izraelit që nga viti 2007, vuan nga mungesa e rëndë e ilaçeve dhe pajisjeve mjekësore, përveç ndërprerjeve të përditshme të energjisë elektrike.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Gabimet Me Ushqimin Që Ju Dëmtojnë Mëlçinë – Zbuloni Çfarë Duhet Të Bëni

Ushqimet që hani, ato të duhura e ato të gabuara, kanë gjithmonë një ndikim të drejtpërdrejtë në shëndetin e mëlçisë.

Kinë/ Helmoi 25 fëmijë, edukatorja dënohet me vdekje

Një mësuese e kopshtit që helmoi 25 fëmijë, duke vrarë njërin prej tyre, pas një debati me një anëtar rival të stafit...

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve shton edhe katër vende në ‘Listën e Kuqe’

Qendra Europiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve ka shtuar katër vende të tjera në listën e saj të kuqe të koronavirusit,...

SHBA, 20 milionë dollarë dëmshpërblim familjes së afrikano-amerikanit të vrarë

Familjes së William Green (43), afrikano-amerikani të cilin e vrau policia në Maryland, do t’i paguhet dëmshpërblim prej 20 milionë dollarësh.

iPhone 12: Adhuruesit e Apple do ta duan këtë edicion special – por ata do ta “urrejnë” çmimin e tij

iPhone 12 i ardhshëm nuk do të jetë i lehtë për tu blerë, me raportin e fundit që sugjeron se pajisja do...