Gjendet një bombë e Luftës së II Botërore në Himarë

Mos i humb

“Jo maska sipër njëra-tjetrës për tu mbrojtur nga COVID-19”, këshillat me rëndësi nga ISHP që duhet t’i dini të gjithë

A duhet të mbaj maskë për tu mbrojtur? Kjo është pyetja më e shpeshtë që shqiptarët bëjnë në këto kohë.

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë...

Zgjedhje apo qeveri të re? Thaçi flet pas takimeve me Kurtin, Mustafën e Veselin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur pas takimeve që ka mbajtur me liderët politikë, Albin Kurtin, Isa Mustafën e Kadri Veselin...

Erdoğan: Fillon shpërndarja e maskave tek qytetarët, shitja e tyre do të jetë e ndaluar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se zyrtarët lokalë kanë filluar me shpërndarjen e maskave mjekësore tek qytetarët, pasi shitja...

Një bombë nga Lufta e Dytë Botërore është gjetur në fshatin Piqeras ditën e sotme.

Policia njofton se menjëherë pasi kanë marrë njoftimin se në fshatin Piqeras, pranë një rruge në një sipërfaqe toke me ullinj është konstatuar municion luftarak, kanë shkuar e kanë marrë masat e nevojshme lidhur me perimetrin e sigurisë dhe atë të mbrojtjes.

Policia e Himarës ka njoftuar Shtabin e Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes , Qëndra e Emergjencave, Specialistët e Repartit të Xhenios të cilët kanë bërë të mundur shpërthimin e kontrolluar dhe pa probleme të municionit luftarak (bombë aviacioni
shpërthyese e Luftës së 2 Botërore, me përmasat : 1.20 metër e gjatë me peshë totale 70 kg, ku 30 kg është sasia e eksplozivit).
/Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).