Gjenerali iranian: “Do ta zhduk Izraelin nga harta” nëse…!

Mos i humb

‘Lindi nga bashkimi i dy viruseve’! Misteri i origjinës së Covid-19

Origjina e Sars-CoV-2 mbetet ende një mister. Teoria më e mundshme është se virusi që shkaktoi pandeminë Covid-19 ka...

PS i përgjigjet opozitës: Kodin e ri Zgjedhor e votojmë më 23 korrik

Maxhoranca i përgjigjet opozitës për çështjen e marrëveshjes për Kodin Zgjedhor. Burime në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste...

Turqia neutralizon 2 terroristë të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

Dy pjesëtarë të organizatës terroriste PKK/YPG janë neutralizuar në veri të Sirisë përmes një operacioni të komandove turke, njoftoi Ministria e Mbrojtjes...

Italia mund të zgjasë deri në 31 dhjetor Gjendjen e Jashtëzakonshme Shëndetësore

Duket se hija e Covid në Itali do të shtrihet deri në fund të vitit. Kryeministri Giuseppe Conte ka...

Nënkryetari i Korpusit të Gardës Islamike Revolucionare të Iranit tha të hënën se strategjia e Teheranit ishte që përfundimisht të fshinte Izraelin nga “hartë politike globale”.

Zv/komandanti i përgjithshëm i Gardës së Revolucionit Islamik të Iranit, gjeneral brigade Husein Selami, e bëri këtë deklaratë të hënën duke folur me gazetarët në margjinat e konferencës së parë kombëtare mbi “arkitekturën mbrojtëse dhe të sigurisë të Pushtetit Islam” në Teheran.
“Ne deklarojmë se nëse Izraeli do të ndërmarrë ndonjë hap për të filluar një luftë të re, pa dyshim, kjo luftë do të përfundonte me eliminimin e tij dhe territoret e pushtuara do të rimerren”, tha gjeneral Selami. Më parë të hënën, gjeneral Husein Selami, duke iu drejtuar konferencës mbi “arkitekturën mbrojtëse dhe të sigurisë të Pushtetit Islam”, tha se Irani po lufton kundër fuqive të mëdha botërore që kanë përqendruar vëmendjen e tyre të plotë në mposhtjen e Republikës Islamike.
Ai theksoi se Irani duhet gradualisht të shkatërrojë fuqinë e armikut duke thënë:
“Kjo është gjëja e parë që mund të përgatisë terrenin për arritjen e fitoreve të mëdha në kushte të pabarabarta”. Zv/komandanti i përgjithshëm i Gardës së Revolucionit Islamik të Iranit theksoi se Irani nuk kishte “prani fizike të drejtpërdrejtë” në rajon, por ekzistojnë forca të mëdha, të cilat janë të pranishme në të gjithë rajonin, të cilat adoptojnë qasje të ngjashme me ato të Republikës Islamike.
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Australi: Humb jetën 17-vjeçari, u sulmua nga një peshkaqen

Një djalë adoleshent vdiq nga një sulm i një peshkaqeni ndërsa po lundronte në brigjet lindore të Australisë, tha policia të Shtunën,...

Turqia neutralizon 8 terroristë të PKK-së në veri të Irakut

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se në kuadër të operacionit “Kthetra-Tigri” u neutralizuan 8 pjesëtarë të organizatës terroriste të PKK-së në veri...

Liria e fesë në botë sërish e rëndësishme për BE-në

Respektimi i lirisë fetare është tregues i rëndësishëm për vlerësimin e konsolidimit të demokracisë dhe vendimi i BE-së për të ngarkuarin e...

Çavuşoğlu: Jemi pranë vëllezërve tanë boshnjakë në 25-vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, lidhur me 25-vjetorin e gjenocidit të përjetuar në vitin 1995 në Srebrenicë në lindje të...

Zviceranët nuk i nënshtrohen më karantinës në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që udhëtojnë nga Zvicra nuk do të duhet më të izolohen për dy javë kur të arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar,...