Gjermani: Pas thertoreve, një tjetër vatër infeksioni Covid zbulohet në Bavari

Mos i humb

Turqia akuzon Francën për kryerje të krimeve në Libi

Franca ka kryer krime në Libi", tha Çelik, zëdhënës i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Partia AK). Ai tha...

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim takim me Taulant Ballën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Grupet rivale palestineze bashkojnë forcat kundër planit izraelit të aneksimit

"Ne jemi 100 për qind konsistentë me Hamasin për t'u bërë ballë sfidave me të cilat po ballafaqohet kauza jonë", tha Jibril...

Qeveria zvicerane bën lehtësime për punëtorët, qiramarrësit dhe bizneset

Përveç mbështetjes së shumë punëtorëve, qeveria propozoi disa lehtësime për qiramarrësit me bizneset e prekura nga epidemia. Këshilli Federal...

Një vatër e re epidemie Covid ka shpërthyer në një ndërmarrje kateringu bavareze në Gjermani, ku të paktën janë identifikuar 44 raste pozitiv.

Në mesin e të infektuarve ka edhe 10 azilkërkues nga qendra e pritjes në Hechendorf, nga ku më parë ishte dhënë alarmi për epideminë.

Ndërmarrja ushqimore, e cila u mbyll për 14 ditë, furnizon mensat e klinikës universitare Grosshadern në Mynih, e cila është shtëpi për rreth 2000 pacientë.

Para pak ditë në Gjermani, autoritetet kanë karantuar mijëra njerëz, përfshirë 700 banorë të një blloku apartamentesh në Göttingen (Saksonia e Ulët), pasi 120 prej tyre u testuan pozitive për Covid-19. Për më tepër, 1500 njerëz të punësuar në një fabrikë të përpunimit të mishit të vendosur në zonën Guetersloh të North Rhine Westphalia janë gjetur të infektuar me Covid.

Magdeburg, Verden, Greiz dhe Warendorf janë ndër krahinat gjermane që kanë kaluar shifrën 50 infeksione të reja për 100,000 banorë në një javë.

Deri tani në Gjermani janë regjistruar në total rreth 196 mijë raste Covid dhe 8979 viktima.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Më shumë se 1.7 milion të prekur dhe rreth 68 mijë viktima nga infeksioni Covid në Brazil

Ende nuk ka asnjë shenjë të zbritjes së kurbës së koronavirusit në Brazil, ku Presidenti i Republikës, Jair Bolsonaro, gjithashtu u infektua...

Kosovë : Instituti Kombëtar kërkon nga qytetarët të respektojnë masat kundër Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, edhe njëherë ka kërkuar nga qytetarët që të respektojnë masat e reja të vendosura në Qeveria e...

Kryevirologu amerikan: Covid është bërë më i fortë, pandemia në fillimet e saj

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci ka deklaruar se ‘Koronavirusi është bërë më i fortë’ dhe se ne ‘do të duhet të jetojmë me...

Dhimbjet Muskulare – Kura Natyrale Që Funksionon

Dhimbjet muskulare dhe të gjymtyrëve janë të forta dhe aspak të këndshme. Fundja, asnjë dhimbje nuk është e tillë.

Beograd, gjatë protestave janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues

Gjatë protestave në Beograd janë plagosur 19 policë dhe 17 protestues, deklaroi sot mjekja e urgjencës, Ivana Stefanoviç. Sipas...