Gjurmët e gjakut ende në asfalt, pamjet nga vendi ku u dhunua dhe u mor peng një person në Kamëz

Mos i humb

Zgjedhje apo qeveri të re? Thaçi flet pas takimeve me Kurtin, Mustafën e Veselin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur pas takimeve që ka mbajtur me liderët politikë, Albin Kurtin, Isa Mustafën e Kadri Veselin...

Korrupsioni në burgun 313, GJKKO liron nga qelia drejtorin Eduart Struga, burg për shefin e logjistikës dhe tregtarin

Drejtori i burgut 313, Eduart Struga i akuzuar nga SPAK për korrupsion është lënë në arrest shtëpie nga Gjykata e Posaçme kundër...

Pacientët me sëmundje kardiovaskulare, më të prekshëm ndaj COVID-19

Sipas një eksperti turk shëndetësor, njerëzit që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare janë më të prekshëm ndaj koronavirusit të ri (COVID-19), pasi sistemi...

Japoni, gjendje e jashtëzakonshme në 7 prefektura për shkak të COVID-19

Japonia sot ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në të paktën 7 provinca, për herë të parë në historinë e vendit, për të...

Pamjet që shihni vijnë nga vendi ku një burrë pasi u dhunua nga persona ende të paidentifikuar, u fut forcërisht në një makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën ‘London’ në Kamëz.

Ndonëse banorët e zonës janë munduar që të lajnë shenjat e gjakut, ato janë ende të dukshme në asfalt, ndërsa ende ngelet mister fati i personit që është marrë peng. Siç u raportua dhe më herët, sipas dëshmisë së qytetarëve, kanë qenë 2 persona të maskuar, të cilët pasi e kanë dhunuar burrin, identiteti i të cilit nuk dihet ende, e kanë marrë atë në një makinë.

“Personi që është marrë me forcë, para se të futej në makinë është goditur dhunshëm dhe ka pasur pellg gjaku në asfalt. Duken qartë gjurmët e gjakut në asfalt. Ngjarja që ka ndodhur në mes të ditës, ku ka pasur edhe dëshmitarë okularë. Ka ndodhur brenda një blloku pallatesh 5 katësh dhe janë 6 pallate që e rrethojnë vendin. Këtu qëndron vetëm një furgon policie.”

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

SHBA, numri i të vdekurve nga COVID-19 tejkalon shifrën 11.000

Sipas të dhënave të Universitetit amerikan Johns Hopkins, numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në...

Italia raporton 604 vdekje nga COVID-19, ulet numri i infektimeve

Italia ka njoftuar 604 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Turqi, numri i vdekjeve nga COVID-19 rritet në 725

Turqia ka konfirmuar mbi 76 raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, duke e çuar në 725...

Kontingjenti i parë me ndihma mjekësore nga Turiqa mbërrin nesër në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur se të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

COVID-19: Pas 76 ditëve Kina heq bllokimin në Wuhan

Pas 76 ditëve Kina ka hequr bllokimin në qytetin Wuhan, që ishte imponuar për të luftuar pandeminë e koronavirusit të ri (COVID-19).