Gjykata ruse e burgos një ekspert për shitje të sekreteve

Mos i humb

Avokati i Shullazit ankimon vendimin: Punon në burg dhe ka sjellje të mirë!

“Kokat” e krimit kanë nisur të refuzojë izolimin në qelitë e burgut të sigurisë së lartë “41 bis”. Të parët që e...

OKB: Sistemi shëndetësor në Shqipëri mund të shkojë drejt kolapsit.

Sistemi shëndetësor i Shqipërisë mund të kalojë në kolaps, për shkak të pandemisë. Dhe kjo nuk lidhet vetëm pasojat e koronavirusit, por...

Meta kujton Havzi Nelën: Litari që i shteri frymën martirit të fjalës së lirë s’mund të vrasë demokracinë!

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot në 32 vjetorin e varjes së tij, poetin disident Havzi Nela. Sipas tij,...

Putin: Ministria e Shëndetësisë e Rusisë ka regjistruar vaksinën e parë të koronavirusit në botë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se vaksina e parë në botë kundër koronavirusit të ri (COVID-19) është regjistruar në Rusi.

Një gjykatë ruse e ka dënuar me shtatë vjet burgim për tradhti një ekspert rus të specializuar në çështje ushtarake.

Dënimi është bërë gjoja se personi në fjalë ka shitur informacione sekrete në një firmë gjermane.

Sipas gjykatës në Shën Petersburg, Vladimir Neyelov e ka pranuar se ka shitur informacione që kanë të bëjnë me mënyrën se si Shërbimi Federal i Sigurisë, (agjencia pasardhëse e KGB-së) e trajnon stafin e tij.

Seanca gjyqësore është zhvilluar pas dyerve të mbyllura për shkak të rastit të ndjeshëm dhe detajet e kësaj çështje nuk janë bërë publike.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rusia gjen vaksinën kundër covid-19, Putin: Brenda pak ditësh do jetë gati

Në një kohë kur numri i të infektuarve nga Covid-19 ka arritur në 20 milionë, Rusia jep lajmin e mirë për gjetjen...

Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi

Liderja e opozitës në Bjellorusi, Svetlana Tikhanouskaya, ka udhëtuar në Lituani dhe është e sigurt, tha ministri i Jashtëm i Lituanisë, Linas...

Kryeparlamentari i Marokut: Liga Arabe ka nevojë për reforma rrënjësore

Kryetari i Parlamentit të Marokut, El-Habib el-Maliki, tha se Liga Arabe ka nevojë për reforma gjithëpërfshirëse. Në një intervistë...

Krujë: Dogji furrën për prodhimit e gëlqeres, procedohet penalisht 49-vjeçari

Një 49 vjeçar, banues në fshatin Burizanë, Krujë është proceduar penalisht për për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Policia...

Turqia do t’i vazhdojë aktivitetet sizmike në Mesdheun Lindor

Turqia është vendosur të lëshojë një licencë për sondime në pjesën perëndimore të shelfit të saj kontinental në rajonin e Mesdheut Lindor,...