Google: Ndalimi i Huaweit në SHBA ​​cënon sigurinë kombëtare

Mos i humb

Meta : Nevojë urgjente për strategji të re, masa mbrojtëse për personelin mjekësor

Pas ndarjes nga jeta të doktor Hysni Shjakut, i cili ishte prekur nga koronavirusi, vjen një mesazh ngushëllimi nga presidenti Ilir Meta.

Brazili shënon mbi 1 mijë viktima të reja, Meksika dhe India disa qindra

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1.254 vdekje, në Meksikë 895 dhe...

Zyrtari gjerman: Së shpejti do të fillojmë turizmin me Turqinë

Në një deklaratë në televizionin gjerman NTV, Bareiss duke theksuar se secili vend duhet të trajtohet në mënyrë të drejtë ai tha...

Qeveria e Brazilit mbahet përgjegjëse që vendi është bërë “epiqendër” e COVID-19 në rajon

Pas përcaktimit të rastit të parë në fund të muajit shkurt në Brazilin me një popullsi prej rreth 211 milionë banorësh, numri...

Ndalimi i produkteve të Huawei ​​e vë sigurinë kombëtare amerikane në rrezik, deklaroi kompania Google, që sugjeron administratën Trump lidhur me ndalimin e kompanive amerikane për të shitur prodhimet në kompaninë kineze, bën të ditur ”Financial Times”.

“Nëse Huawei nuk mund të ketë përditësime për sistemin operativ Android nga Google, atëherë kompania kineze do të zhvillojë versionin e saj të modifikuar të Android, që do t’i bëjë telefonat më pak të sigurta dhe më shumë gjasa të jenë të hakeruara, madje edhe nga vetë Kina’’, shkruan FT.

Sipas FT, gjatë javëve të fundit Google ka kontaktuar Departamentin amerikan të Tregtisë për këtë çështje.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Goditet banda shqiptare e vjedhjes së skafeve në Greqi

Goditet në Greqi një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe. Operacioni i policisë greke u përqendrua në Patra, Agrinjo, Astako dhe Ksiromero Aitiloakarnania.

Meta kujton viktimat e masakrës së Srebrenicës: Të mos lejojmë më mizori të tilla në rajonin tonë

Presidenti i vendit, Ilir Meta, përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot viktimat e pafajshëm të masakrës së ndodhur 25 vite...

Joe Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes...

Manastirliu: 10 rregulla për sezon turistik të sigurt

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në facebook u ka bërë apel qytetarëve dhe turistëve të tregohen...

Në arrati për 15 vite pas vrasjes së kunatit, ekstradohet në Shqipëri i shumëkërkuari.

Ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë shtetasi Dritan Karaj, 39 vjeç, i shumëkërkuar nga drejtësia shqiptare, i dënuar me 19 vjet burg, për...