Google përgatit Android Go për telefona të mençur

Mos i humb

“Durim, besim dhe durim përsëri”/ Rama publikon videon: Ushqime dhe barna për 12,749 familje

Qindra familje të tjera kanë marrë ndihma ushqimore dhe barna, deklaron kryeministri i vendit, Edi Rama, në një kohë kur vendi ynë...

Koronavirus, Conte: Na presin javë shumë të vështira

Me masat për të penguar përhapjen e koronavirusit, qeveria italiane është “e vetëdijshme se fuqia sociale dhe ekonomike e vendit është gjithashtu...

Vendet e Lindjes së Mesme me masa ndaj koronavirusit

Në Jordan, ku janë raportuar 153 raste të konfirmuara të Covid-19, qeveria ka lehtësuar masat e izolimit. Ministrat kishin njoftuar se njerëzit...

Italia e merr seriozisht, kush shkel karantinën rrezikon 5 vite burg

Dënime të rënda penale janë parashikuar për qytetarët italianë që shkelin karantinën dhe masat parandaluese të sigurisë kundër transmetimit të koronavirusit.

Qysh në maj të këtij viti, Google premtoi se do të ofronte një version të sistemit operativ Android Oreo, të destinuar për pajisje mobile me karakteristika të dobëta.

Bëhet fjalë për sistemin operativ Android Go (edition Oreo), i cili tashmë është transferuar te prodhuesit e pajisjeve dhe zhvilluesit, dhe së shpejti do të jetë në dispozicion për përdoruesit, shkruan The Verge.
Android Go është një version i Android Oreo për të ofruar performancë më të mirë në telefona të mençur me 512MB ose 1GB RAM. Për krahasim, Pixel 2 ka 4GB RAM, ndërsa iPhone X ka 3GB RAM. Samsung Galaxy Note 8 ofron edhe 6GB RAM./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Vitia: Në rast neglizhence nuk do të mund t’i përballojmë fluksit me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë serish thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’iu përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore në lidhje...

Kurti: Qeveria dhe Kryeministri janë në detyrë deri në zgjedhjet e reja

Përfundimisht, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, Presidenti duhet të mendojë për datë të zgjedhjeve për të gjithë....

Tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 94 numri i të prekurve

Janë konfirmuar dhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Australia planifikon “spital virtual” në luftën kundër COVID-19

Australia po përgatiet të zbatojë një plan-projekt që parasheh trajtimin e pacientëve me koronavirus në shtëpitë e tyre përmes një sistemi special...

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të...