Greqi/ Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës për punonjësit e sektorit privat, mes tyre mijëra shqiptarë

Mos i humb

Kosovë : Sot nis faza e parë e vitit të ri shkollor

Pas një pushimi prej disa muajsh, sot në shkollat e Kosovës do të fillojë faza e parë e vitit të ri shkollor.

Koronavirusi dhe gripi stinor, Manastirliu: Në vjeshtë-dimër dyfishojmë kapacitetet spitalore

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se me planin e vjeshtë-dimrit, urgjencat kirurgjikale të Tiranës do të vijojnë të mbulohen nga spitali...

Ambasadori gjerman shkon në selinë blu, takim me kryedemokratin Lulzim Basha

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, po zhvillon këtë paradite një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Shoferëve iu bëhet thirrje për kujdes në rrugë, “Nënshkruaj betimin, shpëto jetë”

Me rastin e “Javës së Sigurisë Rrugore”, ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe drejtori i...

Fillon sot aplikimi për këstin e parë të ndihmës që do të marrin punonjësit e sektorit privat në Greqi, mbas mbylljes së bizneseve si shkak i covid.

Mes atyre qe do të marrin ndihmën, mijëra shqiptarë. Qeveria do të japë në fillim të prillit për çdo punonjës shumë prej 800 euro, ndërsa masa mbështetëse janë marrë edhe për kompanitë e vendit që janë mbyllur ose xhirua e tyre ka rënë ndjeshëm.

Qeveria anunçoi një paketë të parë ndihmë prej gati 10 miliardë eurosh për të prekurit nga kriza e shkaktuar prej covid.

Personat e interesuar duhet të komunikojnë me financierët e tyre dhe në vazhdim të hyjnë në platformën e ministrisë të financës TAXISNET, ku do të plotësojnë formularin përkatës.

Brenda prillit do të dalë edhe një paketë tjetër ndihmë, e cila parashikon kredi të buta, kthim direkt dhe pa kontroll për tvsh deri në 30.000 euro, programe subvencioni dhe heqje të tatim fitimit, si dhe masa të tjera mbështetëse për bizneset e prekura.

Masat do të jepen me detaje në ditët në vazhdim.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Maskat transparente dhe ato me valvule, të rrezikshme për përhapjen e coronavirusit

Njerëzit që mbajnë maska plastike në fytyrë, ose edhe ato që janë të pajisura edhe me një valvul, mund të shpërndajnë spërkla...

Danimarka shtrin kufizimet antiCOVID-19 në të gjithë vendin! Rekord infeksionesh në Holandë

Danimarka do të shtrijë kufizimet antiCOVID-19, tashmë të vendosura në zonën e Kopenhagës, në të gjithë vendin dhe do të vendosë masa...

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga COVID-19 në Indi, Brazil dhe Meksikë

Për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19) në 24 orët e fundit në Indi janë shënuar 1.247 vdekje, në Brazil 858, ndërsa...

Kryevirologu amerikan gati të vërë bast: Vaksina e sigurt në nëntor, por nuk përjashtohet edhe në tetor

Kryevirologu amerikan Anthony Fauci është gati të vërë bast për një vaksinë efektive që do të jetë gati në nëntor ose dhjetor...

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...