Greqia merr oferta për eksplorimin e naftës në det të hapur

Mos i humb

Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19 në Shqipëri

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari...

Bien në pranga 2 të rinj dhe bashkëpunëtorja e shpërndarësit të drogës

Një rast i shpërndarjes së drogave të forta është goditur në Durrës. Nga operacioni policor i koduar “HIGH QUALITY”...

Izrael, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 18

Edhe tre persona kanë vdekur në Izrael si pasojë e infektimit nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i të cilëve është rritur...

CoVid-19/ Shkon në 259 numri i të prekurve në vend

Ka shkuar në 259 numri i të prekurve në vend nga CoVid-19. 16 raste të reja kanë rezultuar pozitivë...

Menaxhimi i Burimeve të Hidrokarbureve (HHRM) bëri të ditur se Greqia ka marrë oferta nga kompanitë kryesore të naftës, Exxon, Total dhe Repsol për eksplorimin e naftës dhe gazit në det të hapur.

Sipas HHRM-së, një nga dy konzorciumet, Exxon, Total dhe Hellenic Petroleum paraqitën një përpjekje për të eksploruar naftë dhe gaz në jug të ishullit Kreta.

Kompania poashtu deklaroi se Hellenic Petroleum gjithashtu ka bashkuar forcat me kompaninë spanjolle Repsol në një përpjekje për të kërkuar hidrokarburet për një bllok në Detin Jon.

Sipas agjencisë shtetërore greke të lajmeve, vlerësimi i ofertave pritet të përfundojë.

Ministri grek i Energjisë, George Stathakis, duke përshëndetur interesin nga kompanitë e naftës tha se ishte një votëbesim për ekonominë e vendit.

Vendi nisi ofertat për eksplorimin e naftës dhe gazit në vitin 2017 në Detin Jon dhe në jug të ishullit të Kretës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...