Greqia shpreh solidaritetin me Shqipërinë pas tërmetit të fuqishëm

Mos i humb

Boris Johnson letër anglezëve nga karantina: Gjërat do të përkeqësohen

“Britania duhet të qëndrojë e mbyllur totalisht deri në qershor për të parandaluar siç duhet shtrirjen e plotë të koronavirusit. Kështu paralajmëroi...

Francë, mbi 4.000 të vdekur nga COVID-19

Bilanci i të vdekurve nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë ka shkuar në 4.032, pasi 509 persona kanë humbur...

Rama: Më ra për pjesë të bëj babanë e rreptë! Pse ju mendoni se më pëlqen mua t’ju mbyll në shtëpi?

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sot qytetarëve me shumë pyetje, për të gjitha kritikat që bëhen sa i takon masave të...

Maqedoni e Veriut, rritet në 10 numri i të vdekurve nga COVID-19

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, në konferencën e rregullt për media tha se në 24 orët e fundit është...

Ministria e Jashtme e Greqisë reagoi sot për tërmetin që goditi Shqipërinë.

Me anë të një postimi në Twitter, qeveria greke shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë shqiptare.

”Ne shprehim solidaritetin tonë me qeverinë shqiptare dhe me njerëzit e prekur nga tërmeti”, thuhet në një postim në Twitter.

Një tërmet me magnitudë 5,8 ballë goditi sot në orën 16:14 Shqipërinë duke shkaktuar të plagosur dhe dëme materiale.//ATSH

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CoVid-19/ Shkon në 304 numri i të prekurve në vend

Shkon në 304 numri i të prekurve në vend nga koronavirusi. 27 raste të reja janë konfirmuar vetëm 24...

Forcat izraelite arrestojnë një ministër palestinez

Forcat izraelite kanë arrestuar Fadik el-Hedmi, ministrin e Punës të Kudsit, pranë Qeverisë palestineze. Nga Zyra e ministrit Hedmi...

Mjekët në situatë të jashtëzakonshme, duhet të shpëtojnë jetë njerëzish…

Mjekët janë në stres të jashtëzakonshëm në luftën kundër virusit Corona. Ata duhet të shpëtojnë jetë njerëzish. Por shpesh gjenden para dilemave...

COVID-19, Palestina zgjat bllokimin për një muaj

Palestina ka njoftuar se do të zgjasë bllokimin e pjesshëm të vendit për të frenuar koronavirusin e ri (COVID-19).

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...