Gurabie me çaj!

Mos i humb

BE vendos sot për hapjen e kufijve, Shqipëria nuk përfshihet në listë, ja kriteri që ndan vendet anëtare

BE vendos sot për hapjen e kufijve me vendet jo- anëtare teksa konsultimet vijojnë ende. Të premten u ra...

Një zyrtar jemenas akuzon EBA-në për grabitje të parave të gatshme

Një zyrtar jemenas akuzoi forcat e Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) për marrjen e fondeve shtetërore në provincën lindore Hadhramaut.

Vihen në dispozicion 1,600 policë dhe 180 autovetura, motoçikleta dhe mjete lundruese

1,600 punonjës policie janë angazhuar për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë në zonat turistike dhe ato bregdetare. Në dispozicion...

Mbështetësi i Gylen drejt ekstradimit në Turqi, Shqipëria i refuzon kërkesën për azil

Autoritetet shqiptare i refuzojnë kërkesën për azil mbështetësit të lëvizjes “Gylen” Selami Simsek. Në mars, shtetasi turk, Selami Simsek...

Gurabie me çaj!

50 gr gjalpë

2 vezë

1 gotë sheqer pluhur

gjysme gote çokollatë

1 lugë ujë

gjysme gote arra

1 vanilje

1 lugë të çajit Pluhur pjekje

3 gota miell

Hapat

1Gjalpin e shkrimë në një tigan, pastaj e derdhim tek një enë e thellë dhe aty ia shtojmë sheqer pluhurin.

2E përziejmë mirë, ia bashkangjesim vezët, ujin, vaniljën, pluhur pjekjën dhe së fundmi miellin.

3Do ta përfitojmë një brum të butë, nga i cili ndajmë copa të vogla dhe ia vendosim copat e çokollatës.

4E gjithë brumin e bëmë në formë role dhe e vendosim në frigorifer për pritje rreth 30 minuta.

5Pas pritjës e ndajmë në copa të vogla, i rëndisim tek letra e pjekjës dhe i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15-18 minuta./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Kosovë : Vdesin edhe 6 persona në QKUK nga Covid-19

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, përkatësisht klinikat e saj ku po trajtohen pacientët e prekur nga Covid-19 kanë njoftuar se gjatë ditës...

Hoti u bën thirrje grupeve parlamentare të mbajnë seancën për rishikim të buxhetit

Kryeministri Avdullah Hoti, u ka bërë thirrje grupeve parlamentare dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të gjendet një formë për mbajtjen...

Eurostat: Në dy muaj 140 mijë viktima, të përqendruara në 50 rajone

Sipas ‘Eurostat’, në vetëm dy muaj janë regjistruar 140 mijë viktima nga infeksioni I koronavirusit, të gjitha të përqendruara kryesisht në 50...

Irani merr një vendimin ndryshe për maskat , 2500 infeksione të reja

Presidenti i Iranit, Hassan Rohani deklaroi se të gjithë iranianët që nuk mbajnë maska, nuk do të kenë qasje në shërbimet shtetërore...

Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të...