Hahn: Çfarëdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i kontribuoj paqes dhe stabilitet në rajon

Mos i humb

Izrael, numri i të vdekurve nga COVID-19 rritet në 18

Edhe tre persona kanë vdekur në Izrael si pasojë e infektimit nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i të cilëve është rritur...

SHBA, mbi 3,000 të vdekur nga koronavirusi

Numri i njerëzve në SHBA që kanë vdekur nga koronavirusi ka shkuar mbi 3,000, sipas të dhënave të publikuara të hënën...

Izraeli ndalon vullnetarët palestinezë në luftën kundër COVID-19

Policia izraelite ka ndaluar sot gjashtë palestinezë përderisa ata po kryenin punë vullnetare për të ndihmuar banorët e Kudsit në kohën e...

Apostolova pas largimit të taksës: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë thelbësore për të luftuar pandeminë Coronavirusin

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova ka thënë sot se marrëdhëniet e mira midis fqinjëve janë thelbësore për...

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, ka deklaruar në Bruksel se çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i kontribuojë paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se është bërë përparim sa i përket marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, edhe pse sipas tij është shumë herët të flitet për detaje.

Këto komente Hahn i ka bërë para takimit joformal të Ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së në Bruksel, ku do të marrin pjesë përfaqësuesit e vendeve kandidate.

“Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë duhet të zhvillohet nga udhëheqësit e dy vendeve, por është shumë herët të flitet për detajet. Është e qartë që çfarëdo marrëveshje duhet t’i kontribuoj paqes dhe stabilitet në rajon”, ka shtuar Hahn./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon.

Publikohet një sondazh që Vetëvendosjes e vë të parën me 52%

Nga Vetëvendosje po janë shumë optimistë sa i përket mundësisë së organizimit të zgjedhjeve të reja, dhe rezultatit që do të merrte...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë.