Hahn flet me Vuçiçin për dialogun Kosovë-Serbi

101
0

Komisionari Europian, Johannes Hahn do të qëndroj në Beograd në një vizitë pune dy ditore.

Sipas Tanjug, Hahn do të takohet me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministren Anna Brnabiç.

Reformat në Serbi si dhe situata në rajon janë temat të cilat do të diskutohen me krerët serb.

Megjithatë në titull, media serbe ka shkruar se Hahn do të diskutoj edhe për dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here