Hahn porosi të qartë Kurtit: Taksa të hiqet sa më shpejtë, dialogu duhet të vazhdojë

Mos i humb

Ja çfarë i pret pasagjerët pas heqjes së bllokadës së fluturimeve

Masat që prekin fluturimet nga Zvicra dhe për në Zvicër, së shpejti do të kenë një zbutje. Këshilli Federal do të kumtojë...

Rama: Paralajmërim për disa punëdhënës! Keni 1 javë kohë të plotësoni

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralajmërim për disa punëdhënës dhe një njoftim për disa mijëra punonjës. “Keni 1...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Shqipëri : 6 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 6 persona,...

Prishtina duhet ta heq taksën dhe të vazhdoj me dialogun.

Kjo është porosia e qartë që Kurti me gjasë do të duhet ta dëgjojë nga komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, shkruan lajmi.net.

Këto komente Hahn i bëri duke theksuar edhe përgatitjet e Joseph Borel për rinisjen e dialogut mes Prishtinës e Beogradit.

Hahn thekson se kjo duhet të ndodhë shumë shpejtë.

“Shpresoj që kjo do të ndodhë sa më shpejtë që të jetë e mundur sepse Joseph Borrel është i gatshëm të fillojë diskutimet substanciale për zgjidhjen finale mes dy vendeve”, ka thënë ai.

Kjo porosi siç duket shkon direkt në drejtim të liderit të VV-së, Albin Kurtit i cili fitoi zgjedhjet e parakohshme në Kosovë.

Ai gjatë ditës së sotme madje pati diskutime me LDK-në lidhur me përgatitjet për krijimin e Qeverisë së re.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Këshilli Politik mblidhet sërish sot në orën 17:00

Takimi i radhës i grupit negociator për reformen zgjedhore do të zhvillohet sot në ora 17:00 tek Pallati Kongreseve.

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri – 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën e përditëshme. Këto probleme...

Vuçiç: Vendimi i Malit të Zi për kufijtë është politik

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendimi i Malit të Zi për të mos hapur kufijtë për qytetarët serbë është “politik”.

Policia e Shtetit mesazh të rëndësishëm qytetarëve: Ja çfarë lejohet nesër, jo lëvizje me makina

Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se nga dita e nesërme do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe...

​Mitrovicë, 18 ditë pa asnjë rast me Covid-19

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se janë bërë 17 ditë prej kur kemi pasur rastin e fundit pozitiv...