Hani këto ushqime nëse vuani nga diabeti

Mos i humb

VV nis peticion për zgjedhje të reja, paralajmëron veprime në seancën e votimit të qeverisë

Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media, ku kanë bërë të ditur hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin pas verdiktit...

Në Maqedoninë Veriore janë rregjistruar 101 raste të reja me COVID-19

​Nga 974 teste për Covid-19 të bëra gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore, 101 persona kanë rezultuar pozitiv. Më shumë...

Kosovë : Janë rregjistruar në 24 orë 6 raste të reja me COVID-19 dhe 12 të shëruar

DYMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19! Sot më 30 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Nagavci: Do t’i shfrytëzojmë mjetet demokratike për ta kundërshtuar vendimin e Kushtetueses

Nënkryetarja e Kuvendit dhe anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se do t’i shfrytëzojnë të gjitha mjetet demokratike...
Uria mund të shkaktojë mpiksje dhe ulje të nivelit të sheqerit të në gjak te personat që vuajnë nga diabeti i tipit 2.

Kjo gjendje mund të rezultojë me marrje mendsh, nervozizëm dhe dobësi.

Një ndër arsyet kryesore për të stabilizuar sheqerin në gjak është edhe ushqimi.

Perime të gjelbëra

Është koha për të zgjeruar horizontet tuaja kur hahet sallatë jeshile. Dietës mund t’ia shtoni spinaq dhe kale.

Fistikë

Për shkak të përmbajtjes së proteinave dhe kombinimit të yndyrave, fistikat mund të ndihmojnë uljen e nivelit të kolesterolit tuaj, si dhe ndihmojnë në rrezikun e problemeve shëndetësore që lidhen me diabetin tuaj.

Pije me kalori të ulët

Përveç ujit të pijshëm i cili është gjithmonë një ide e mirë, duhet gjithashtu të konsideroni shtimin e disa frutave në pijen tuaj. Ujit ia shtoni disa feta limoni, ose kastravec. Gjithashtu mund të shtoni një shkop kanelle përpara se ta konsumoni./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bill Gates: Vaksina kundër Covid të shpërndahet në bazë globale

Miliarderi amerikan, Bill Gates ka bërë bërë thirrje që secila vaksinë e zbuluar në të ardhmen kundër koronavirusit, të shpërndahet “në bazë...

Erdoğan takohet me kryeministrin e Libisë, Sarraj

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan takoi kryeministrin e Libisë, Fayez al-Sarraj. Takimi që...

Covid-Kina e gatshme të punojë me Gjermaninë dhe BE për të mbështetur OBSH

Gjatë një telefonate me kancelaren gjermane Angela Merkel për të katërtën herë që nga shpërthimi i pandemisë,...

Lidhje të paligjshme të energjisë në banesën e tij dhe të vëllait, arrestohet elektricisti në Tepelenë

MEMALIAJ – Një person ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka kryer lidhje të paligjshme të energjisë...

Covid në Britaninë e Madhe lulëzon skllavërinë moderne, viktimat nga Ballkani dhe Europa Lindore

Nga abuzimi në botën e punës deri tek shfrytëzimi seksual. Skllavëria moderne është një industri e lulëzuar e krimit në Mbretërinë e...